W dniach od 17 do 21 kwietnia br. w Kownie na Litwie odbywało się kolejne szkolenie w ramach realizacji projektu Erasmus+ pn. „Making personal learning experiences possibile and visible also in a digital way – Das PerLen - Konzept®”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele siedmiu instytucji partnerskich z Polski, Litwy i Niemiec. Nasze Liceum reprezentowały panie: Justyna Piątkiewicz, Małgorzata Rozmus, Urszula Saj, Cecylia Szędzioł. Szkolenie prowadził ekspert i współautor koncepcji PerLen pan Dominik Bick. W trakcie kursu podsumowane zostały dotychczasowe etapy projektu. Uczestnicy dzielili się doświadczeniami i  spostrzeżeniami z wdrażania koncepcji PerLen w swoich placówkach. Do tej pory nauczyciele przeprowadzili zajęcia z uczniami realizując The Learning – PerLe (PerLe – Uczenie się) i The Subject – PerLe (PerLe – Przedmiot). Zajęcia projektowe zostały pozytywnie ocenione przez uczniów, czego potwierdzeniem były nie tylko słowa nauczycieli, ale również wyniki anonimowej ankiety online przeprowadzonej wśród uczniów. Kolejnym etapem projektu będzie wdrażanie The Job – PerLe (PerLe – Praca). Ta część koncepcji została szczegółowo omówiona w trakcie pobytu w Kownie. Jednym z zadań szkoły jest prowadzenie orientacji zawodowej i  przygotowanie młodzieży do podejmowania świadomych  decyzji dotyczących wyboru ścieżki kształcenia i zawodu. PerLe – Praca z pewnością pomoże uczniom w rozpoznaniu swoich mocnych stron i ułatwi wybór drogi zawodowej. W trakcie spotkania zostały zaplanowane również kolejne działania. Jednym z nich będzie giełda pracy z pracodawcami i zaproszonymi gośćmi. Przed nami jeszcze wiele przedsięwzięć, ale jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła jest częścią tak ambitnego i innowacyjnego projektu. Wdrażana koncepcja nauczania i uczenia się ukierunkowana jest na rozwój kompetencji kluczowych ucznia i odpowiada na wyzwania współczesności. Spotkania projektowe są niezwykle interesujące i inspirujące oraz dostarczają nowej wiedzy. Jest to także okazja to poznania kultury, historii oraz tradycji kraju goszczącego, a na Litwie można odnaleźć wiele śladów polskości. Zakończenie projektu planowane jest na czerwiec 2024 roku i odbędzie się w Saarbrücken w Niemczech.

IMG-20230430-WA0006
IMG-20230430-WA0005
IMG-20230430-WA0004
IMG-20230430-WA0003


Kontakt

Lokalizacja:
ul. Mickiewicza 12
39-100 Ropczyce

Sekretariat:
7:30 - 15:30

Telefon:
17 22 28 270

Email:
sekretariat@loropczyce.pl