Katarzyna Borowska, uczennica klasy IA, zdobyła tytuł Wicemistrzów Świata Show Dance Federacji IDO razem z grupą Juniorów Soul Dance w Dębicy. W mistrzostwach, które odbywały się 15-19 listopada w Zielonej Górze, brało udział ponad 1500 tancerzy z 25 krajów świata. Dziewczyny, które rywalizowały z 32 zespołami w swojej kategorii, dostały się do ścisłego finału (6 zespołów) i zdobyły srebrny medal! Kwalifikacje na Mistrzostwa Świata zdobyły w czerwcu br. podczas Mistrzostw Polski Show Dance w Raszynie. Ich układ taneczny do choreografii Jana Ravnika odznaczał się niezwykle wysokim poziomem technicznym i artystycznym. Kasia trenuje taniec już od kilku lat w dębickiej Akademii Tańca Soul Dance i specjalizuje się w show dance. Wcześniej trenowała akrobatykę sportową, co bardzo jej się przydaje obecnie w tańcu, gdyż show dance to styl tańca, który wymaga nie tylko dużych umiejętności tanecznych, ale też akrobatycznych.

Kasia ma na swoim koncie już wiele sukcesów i medali, w tym Mistrzostwo Polski Show Dance IDO z zeszłego roku, brązowy medal Mistrzostw Polski w bieżącym roku, 6 miejsce na Mistrzostwach Europy, złote medale zdobyte na różnego rodzaju festiwalach i zawodach tanecznych.