Czytaj więcej...

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od dnia 12 kwietnia 2021r. do dnia 18 kwietnia 2021 r. zajęcia odbywają się w formie zdalnej.

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkoly-i-placowki-nadal-pracuja-zdalnie--przedluzenie-obowiazujacych-obostrzen-do-18-kwietnia

Grażyna Baran

Dyrektor Liceum

Dawnym polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu posadzono Wiejską Dobrodziejkę, lipę św. Jana Nepomucena, która została zgłoszona do Konkursu na Europejskie Drzewo Roku 2021. Rośnie ona na skraju wsi Dulcza Wielka w gminie Radomyśl Wielki. Przez mieszkańców nazywana jest Wiejską Dobrodziejką, bo daje pracującym w polu cień, a wędrującym wypoczynek. Lipa stała się miejscem różnych spotkań i koncertów. Jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury, w jej otoczeniu można zapomnieć o codziennych troskach.

Nasza lipa będzie rywalizowała z drzewami z Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa.

Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów.

Głosowanie trwa do końca lutego. Wystarczy wejść na www.treeoftheyear.org i zagłosować na lipę św. Jana Nepomucena oraz inne konkurencyjne drzewo (najlepiej to z najmniejszą liczbą głosów).

Serdecznie zachęcamy do głosowania na polskie drzewo!

 

Czytaj więcej...Jakub Stępak, uczeń 2D4, znalazł się wśród 14 najlepszych olimpijczyków z fizyki w województwie podkarpackim. W części teoretycznej zawodów II stopnia osiągnął bardzo wysoki wynik.

14 lutego będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami w części doświadczalnej etapu okręgowego 70. Olimpiady Fizycznej, która odbędzie się na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!