Przedsmak wakacji czyli… uroki Zakopanego

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Przedsmak wakacji czyli… uroki Zakopanego

4 czerwca uczniowie klas IIC i IID wyruszyli do stolicy Tatr. Pierwszym punktem planu wycieczki była lekcja w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Zakopanem. Następnie młodzież wraz z przewodnikiem i opiekunami wyruszyła na Rusinową Polanę. Pogoda była piękna i wszyscy zachwycali się wspaniałymi widokami. Wędrówka obejmowała zwiedzanie Sanktuarium na Wiktorówkach, znanego też jako Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr, które jest jednym ważniejszych miejsc kultu maryjnego na Podhalu. Tablice umieszczone obok kościoła upamiętniają zmarłych tragicznie ratowników TOPR, turystów i miłośników gór. 
Następnego dnia wszyscy udali się do Muzeum Oscypka, gdzie uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć, jak powstaje najpopularniejszy góralski ser i degustować różne jego rodzaje. 
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Na cmentarzu znajdują się m. in. rodzinne nagrobki rodów góralskich, Witkacego, Kornela Makuszyńskiego, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Tytusa Chałubińskiego i Józefa Stolarczyka. 
Ostatnią atrakcją wycieczki był spacer po Krupówkach, gdzie wśród tłumu zwiedzających i przy dźwiękach regionalnej muzyki młodzież mogła popróbować tradycyjnych góralskich potraw.
Wszyscy pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni, bezpiecznie wrócili do domu.

                                                                                                                                              JG

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 357 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami