Odkrywamy piękno naszego regionu z tabliczką czekolady!

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Odkrywamy piękno naszego regionu z tabliczką czekolady!

 

17 kwietnia klasa IID pod opieką pani Cecylii Szędzioł i pani Lubow Ozimbłowskiej udała się na wycieczkę krajoznawczą po Pogórzu Strzyżowsko - Dynowskim połączoną z udziałem w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach za zdobycie trzeciego miejsca w Szkolnym Konkursie Wiedzy o „Potopie” Henryka Sienkiewicza.

Odkrywanie pereł Podkarpacia młodzież rozpoczęła od Brzezin, gdzie znajduje się piękny XV- wieczny modrzewiowy kościół p.w. św. Mikołaja z bogatą polichromią oraz unikalnym ołtarzem pieta szkoły Wita Stwosza. Zwiedzanie było tym ciekawsze, że o historii i wystroju wnętrza kościoła opowiedział uczniom sam proboszcz parafii ks. Józef Kłosowski. Następnymi punktami programu były: zespół schronowy w Stępinie, ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu i rezerwat przyrody ,,Prządki”. Młodzież podziwiała podczas wędrówki po rezerwacie wspaniałe wytwory natury - ostańce skalne, sięgające ponad 20m, zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego. Ostatnim punktem programu i zarazem zwieńczeniem wyjazdu były warsztaty czekoladowe połączone z degustacją, odgadywaniem różnych nut smakowych występujących w czekoladzie, a także wykonaniem własnych tabliczek czekolady oraz czekoladowych lizaków. Uczniowie obejrzeli też krótkie filmy na temat pochodzenia kakao oraz historii kakao i czekolady. Podsumowaniem warsztatów był krótki quiz wiedzy na temat produkcji czekolady, w którym najlepsi okazali się Michał Pyskaty, Gabriela Przybek i Jakub Łętek, który dodatkowo wylosował Złoty Bilet!

Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w czekoladowych warsztatach.

W drogę powrotną udaliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia oraz przekonani, że warto wciąż na nowo odkrywać uroki Podkarpacia również z przyjaciółmi i rodziną.

Cecylia Szędzioł

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami