Jeszcze uczniowie czy już studenci?...

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Jeszcze uczniowie czy już studenci?...

27 marca 2019 roku uczniowie naszego Liceum mieli okazję uczestniczyć w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu stanowi wyróżnienie dla szkoły, bowiem tylko kilkanaście liceów z Polski brało udział w zajęciach zaproponowanych przez UJ. Nasza szkoła otrzymuje zaproszenie co roku ze względu na ścisłą współpracę z uczelnią polegającą na powołaniu w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach fakultetu matematyczno-informatycznego pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz objęcie patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UJ   Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Stanisława Viscardiego „Viscardius” dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Tylko najlepsze licea w Polsce mogą poszczycić się taką formą współpracy z krakowską uczelnią.

Podczas zajęć w ramach Dnia Wydziału uczniowie pracowali w dwóch grupach: ogólnej oraz olimpijskiej.

Uczestnicy ścieżki ogólnej wzięli udział w warsztatach poruszających tak intrygujące tematy jak np.: Do czego przydaje się rekurencja? Czy da się żyć w świecie pełnym iluzji?

Grupa olimpijska zajmowała się następującymi zagadnieniami:

Po co komu matematyka w data science?  Jak duża jest nieskończoność?
Przypadek versus reguła. O hipotezie Sarnaka, hipotezie Chowli i układach dynamicznych.

W grupie wolontariuszy- studentów UJ zajmujących się licealistami znalazła się absolwentka naszego Liceum, Renata Świętoń.

Więcej informacji na stronie  https://dw.matinf.uj.edu.pl

Agnieszka Żurek-Smolak

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami