Wystawy linorytów naszej absolwentki Sylwii Zawiślak

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Wystawy linorytów naszej absolwentki Sylwii Zawiślak

 

W styczniu i w lutym 2019 roku młodzież naszego Liceum miała okazję obejrzeć w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach wystawę linorytów. Były to grafiki absolwentki naszego Liceum Sylwii Zawiślak, które  znalazły się na wystawach w Japonii, Rumunii, Rosji, na Ukrainie i we Włoszech oraz w wielu miastach w Polsce. Autorka zaprezentowała dwa cykle grafik. Pierwszy z nich - " Wymarłe zawody" - to wyprawa w świat ludowej kultury, w przeszłość, której prawie już nie ma, nieco odrealniona wizja życia dawnej wsi. Drugi cykl - " Nie-święci święci"- to z kolei humorystyczno – ironiczny zapis doświadczeń związanych z wkraczaniem w dorosłe życie. Wystawa linorytów cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Była nie tylko sposobem spojrzenia w przeszłość, ale także okazją kontaktu z niezwykłą wrażliwością artystki.

                                                                                                        Kp

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami