Lekcja na 12 gwiazdek” kolejny raz z nami

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

"Lekcja na 12 gwiazdek” kolejny raz z nami

Już po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach uczestniczyło w akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Lekcja na 12 gwiazdek”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy wchodzących w dorosłość Polaków na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz objaśnienie im praktycznego wymiaru bycia jej obywatelem. Kampania jest realizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z siecią Europe Direct i Eurodesk. 

5 grudnia gościliśmy w szkole panią dr Natalię Białek, eksperta z zakresu integracji europejskiej oraz panią Joannę Sowińską, animatora młodzieżowego, które przeprowadziły warsztaty dla uczniów klasy 2B na temat: „Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE.” 

Uczestnicy warsztatów pogłębili wiedzę na temat wspólnego rynku i czterech swobód, z którymi jest związany. Poznali możliwości, które im stwarza Unia Europejska, w tym podstawowe programy umożliwiające młodym ludziom zdobycie środków finansowych na realizację różnych aktywności, zwłaszcza związanych z mobilnością w trzech podstawowych obszarach, tj. pracy, studiów, wolontariatu. Dowiedzieli się też, gdzie szukać bliższych informacji na temat Wolontariatu Europejskiego i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

Zdobywając wiedzę merytoryczną, uczestnicy warsztatów doskonalili także umiejętność współpracy w grupie, zabierania głosu w dyskusji, prezentowania swojego stanowiska, analizowania materiałów źródłowych. 

Zapytani o wrażenia z zajęć, podkreślili przydatność zdobytych informacji oraz wyrazili zainteresowanie uczestnictwem w kolejnej, IV edycji „Lekcji na 12 gwiazdek”.

Diana Chełpa

opiekun Szkolnego Koła Europejskiego

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami