Nowatorskie e-usługi w podkarpackich bibliotekach pedagogicznych

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Nowatorskie e-usługi

w podkarpackich

bibliotekach pedagogicznych

Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mogą stać się czytelnikami i korzystać z bogatych zbiorów podkarpackich bibliotek pedagogicznych, nawet nie wychodząc z domu. Oferują to nowe usługi dostępne za pośrednictwem katalogu bibliotecznego INTEGRO https://opac.pbw.org.pl/integro

Są to następujące usługi:

 - zdalne wypożyczenia książek - możliwość zamówienia książek z dostawą przez kuriera na dowolny adres w Polsce. Zwrot książek do bibliotek możliwy jest tak jak obecnie, czyli osobiście, lub przez odesłanie ich przesyłką rejestrowaną,  

 - internetowe zamawianie skanów - można poprzez katalog elektroniczny zamówić skan fragmentu książki lub artykułu z czasopisma. Po wykonaniu skanu przez pracowników biblioteki plik można pobrać poprzez katalog elektroniczny, w portalu biblioteki w chmurze bibliotecznej lub z poziomu aplikacji mobilnej,

 - internetowe zamawianie kserokopii– w katalogu biblioteki pedagogicznej można zamówić  kserokopię artykułów z czasopism lub fragmentów książki. Po uiszczeniu opłaty za usługę kserokopie takie mogą być wysłane za pośrednictwem kuriera lub czekać w wybranej bibliotece na osobisty odbiór,

 - zapisanie się do biblioteki– jeżeli nie jest się czytelnikiem, można zapisać się do dowolnej biblioteki pedagogicznej przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP. Dzięki temu, nawet bez osobistej wizyty, można zostać czytelnikiem i w pełni korzystać z bibliotecznych zasobów i usług.

Poprzez portal https://rzeszow.pbw.org.pl są świadczone usługi polegające na:

 - zgłaszaniu propozycji zakupowych z możliwością głosowania– po wypełnieniu krótkiego formularza można wskazać, jakiej książki brakuje w zbiorach. Inni czytelnicy mogą oddawać głosy na takie propozycje.

 - internetowej rezerwacji komputerów – jeżeli ktoś zechce popracować na komputerach udostępnionych w placówkach bibliotek pedagogicznych, może zarezerwować jeden z nich dla siebie i mieć pewność, że po przyjściu do biblioteki będzie on na niego czekał.

 - komunikacji z biblioteką – masz pytanie? Możesz porozmawiać z pracownikiem biblioteki przez czat dostępny na stronie PBW, a jeżeli biblioteka będzie zamknięta, to możesz wysłać maila. 


Godna polecenia jest darmowa aplikacja e-Biblioteki Pedagogiczne dostępna na platformach mobilnych     

Aby w pełni wykorzystać możliwości aplikacji, należy zalogować się za pomocą danych (login, hasło) takich samych jak przy logowaniu się do katalogu elektronicznego.

W aplikacji można:

 - przeszukiwać katalog, 

 - zamawiać i rezerwować materiały biblioteczne do wypożyczenia, 

 - prolongować wypożyczone dokumenty,

 - sprawdzać dokumenty będących na Waszym koncie,

 - zamawiać skany czy kserokopie,

 - regulować należności wobec biblioteki.

Dodatkowo dzięki powiadomieniom w aplikacji użytkownicy są na bieżąco informowani o wszelkich działaniach na indywidualnym koncie czytelnika, a w szczególności o zbliżającym się terminie zwrotu, czy dostępności zarezerwowanych dokumentów.

 

 

Zachęcam do korzystania

 Dorota Pleśniak-Sh’Hadeh

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami