Międzynarodowy Informatyczny Konkurs Bóbr  w naszym Liceum

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Warning: Use of undefined constant ARABSKIE - assumed 'ARABSKIE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/pronet-it/ftp/lo2/plugins/content/dicta/dicta.php on line 17

Międzynarodowy

Informatyczny Konkurs Bóbr 

w naszym Liceum 

 

13 listopada 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne (Oddział Kujawsko-Pomorski) oraz firmę Learnetic SA.

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Idea konkursu zrodziła się na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski Bóbr zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe są tworzone i wybierane podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów zgłoszonych do konkursu. W tym roku ich spotkanie odbyło się na Cyprze. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszego Liceum. Wzięły w nim udział 23 osoby, przede wszystkim z klas o profilu matematyczno-informatycznym. W ciągu 60 minut uczniowie mieli  rozwiązać 24 zadania testowe. Musieli wybrać  jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych lub wpisać odpowiedź we właściwym miejscu. 

 Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu. Życzymy naszym uczniom powodzenia w tej rywalizacji.


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Współpraca z uczelniami