Justyna Cabaj - najlepsza z ekologii na Podkarpaciu

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Justyna Cabaj - najlepsza z ekologii na Podkarpaciu

Ekologia, to wciąż dziedzina, której poświęca się wiele uwagi w mediach, zarówno w kontekście selektywnej gospodarki odpadami, walki ze smogiem jak i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Ma to służyć podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa. Ogromne jest znaczenie edukacji młodzieży w tym kierunku.  Poziom jej wiedzy w tej dziedzinie z pewnością będzie rzutował na losy naszej planety a tym samym na przyszłość człowieka jako gatunku.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach może poszczycić się sukcesami ekologicznymi swoich uczniów.

14 kwietnia 2018 roku, w PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie, odbyły się okręgowe eliminacje XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy IIIC: Justyna Cabaj, Kinga Kisiel i Kamila Kozłowska.

Spośród 80 uczestników najwięcej punktów zdobyła Justyna i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się w czerwcu w Olsztynie. Justyna już w ubiegłorocznej edycji olimpiady została finalistką zawodów centralnych i w związku z tym w pełni może skorzystać z przysługujących jej uprawnień i przywilejów podczas rekrutacji na studia. Ze swoim tytułem ma już zagwarantowane 100% maksymalnej liczby punktów rekrutacyjnych na kilkudziesięciu uczelniach w kraju i 100% punktów z biologii podczas rekrutacji na oblegane kierunki medyczne, w tym: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację i analitykę medyczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz  Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Gratulujemy Justynie sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w tegorocznych eliminacjach centralnych. Życzymy Jej, żeby została najlepszą ekolożką w kraju.

Jesteśmy z Ciebie dumni! Powodzenia!

Bożena Piekarska

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami