Refleksje nad kruchością życia i trwałością sztuki czyli… Mehoffer

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Refleksje nad kruchością życia i trwałością sztuki czyli… Mehoffer

Uczestnicy V powiatowego konkursu „Znany, sławny, ceniony – życie i twórczość Józefa Mehoffera” organizowanego przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach podjęli się  bardzo trudnego zadania. Tematem tegorocznej edycji konkursu był esej inspirowany witrażem artysty „Vita somnium breve”. Już sam gatunek wypowiedzi wymagający erudycji a jednocześnie swobody skojarzeń i sprawności warsztatowej jest nie lada wyzwaniem. Praca wymagała od uczestników nie tylko wiedzy o różnych dziedzinach sztuki, ale też znajomości motywów wanitatywnych w kulturze różnych epok, przywołania ich kontekstu filozoficznego czy odwołań do motywu nieśmiertelności artysty i dzieła sztuki.

Nagrodzone przez jury eseje wyróżniały się ponadto przemyślaną kompozycją, oryginalnością ujęcia tematu oraz świadczyły o wrażliwości i oczytaniu młodych autorów, którzy znakomicie poradzili sobie z tą najtrudniejszą formą wypowiedzi.

I miejsce zajęła Aleksandra Karaś – uczennica Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich (opiekun pani Lidia Nykiel),

II miejsce zajęła Gabriela Pawłowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich (opiekun pani Lidia Nykiel),

III miejsce ex aequo zajęły: Kamila Dziedzic– uczennica Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich (opiekun pani Lidia Nykiel)

i Bernadeta Rymut – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lubzinie ( opiekun pani Beata Kmiotek)

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom. Umieć zachwycić się sztuką to piękna postawa. Zachęcić do refleksji płynącej z zachwytu pięknem to w dzisiejszym świecie wielki sukces.

Organizatorzy dziękują panu Witoldowi Darłakowi – Staroście Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego za objęcie konkursu honorowym patronatem.

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów  i uczniów szkół podstawowych do udziału w szóstej edycji konkursu za rok.

Marta Rząsa

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami