Spotkania z funkcjonariuszem policji

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Spotkania z funkcjonariuszem policji

Uczniowie klas: IB i IC Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki wzięli udział w spotkaniu z panią Anną Malinowską, przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi młodzieży na prawną odpowiedzialność za popełniane czyny. Prowadząca omówiła też zagadnienie cyberprzemocy. Obecna na spotkaniu młodzież została poinformowana o tym, jakie zachowania uznawane są za cyberprzemoc.

Pani Anna Malinowska uświadomiła uczniom, że przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych to przestępstwo regulowane prawem karnym. Uczniowie dowiedzieli się, jakie kary za poszczególne formy cyberprzemocy określone są w Kodeksie Karnym.

Przypomniała, że należy dbać o to, aby nie ujawniać swoich danych osobowych, nie przesyłać dalej cudzych e-maili, nie podawać w Sieci danych innej osoby bez jej zgody. W przypadku, gdy ktoś stanie się ofiarą cyberprzemocy, należy zgłosić ten fakt odpowiednim instytucjom oraz osobom, które mogą  udzielić pomocy. Prowadząca zajęcia zapewniła, że w Internecie nie ma anonimowości i każdy sprawca cyberprzemocy może ponieść poważne konsekwencje swoich czynów.

Spotkania zorganizował pedagog szkolny.

Aneta Grabiec

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami