Uniwersyteckie perspektywy…

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Uniwersyteckie perspektywy…

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach podpisało porozumienie z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie powołania w naszej szkole fakultetu matematyczno-informatycznego pod patronatem krakowskiej uczelni.

Fakultet przeznaczony dla wybitnie uzdolnionych matematycznie uczniów obejmie dwie formy zajęć:

  • Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie;
  • zindywidualizowaną opiekę (tutoring) nad uczniami prowadzoną w niewielkich grupach.

Zajęcia takie, rozwijając ogólną kulturę matematyczną, będą formą przygotowania uczniów do udziału w krajowych i międzynarodowych olimpiadach i konkursach matematycznych oraz informatycznych, a także wpłyną na rozwój kompetencji umożliwiających podjęcie studiów na kierunkach ścisłych.

Od kilku lat współpraca naszego Liceum z krakowską uczelnią jest coraz bardziej owocna. Patronatem UJ zastał objęty Konkurs Matematyczny Viscardius. Przy wyborze szkół współpracujących z Uniwersytetem Jagiellońskim brane są pod uwagę osiągnięcia w konkursach i olimpiadach z matematyki i informatyki oraz wyniki matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a te w ropczyckim Liceum są wysokie.

A.S.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami