Najzdolniejsi docenieni

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Najzdolniejsi docenieni

Jak co roku  Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wręczył uczniom dyplomy potwierdzające udział w Powiatowym Programie Wspierania Edukacji uzdolnionej młodzieży. W grupie najbardziej docenionych znalazło się 7 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach.

Stypendium Starosty, które otrzymali, jest nagrodą za szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu ogólnokrajowym. Kilku z nagrodzonych zgodziło się odpowiedzieć na nasze pytania.

W jakiej dziedzinie osiągasz najlepsze wyniki?

Jadwiga Bizoń: Najlepsze wyniki osiągam w matematyce. To w tej dziedzinie najbardziej się rozwijam i spełniam.

Joanna Ochał: Największe sukcesy osiągnęłam w dziedzinie nauk ścisłych, przede wszystkim były to wysokie osiągnięcia w olimpiadach i konkursach z matematyki.

Justyna Cabaj: Niewątpliwie z zakresu nauk ścisłych. Największe sukcesy osiągnęłam na konkursach i olimpiadach z biologii oraz matematyki.

Kamil Roman: Najlepsze wyniki osiągam w konkursach i olimpiadach z matematyki.

Czy przygotowania do konkursów, olimpiad, zawodów pochłaniają dużo czasu? Jak pomaga ci w tym szkoła?

Jadwiga Bizoń: Udział w konkursach zawsze wiąże się z dużą ilością dodatkowej pracy – trzeba samodzielnie robić zadania, szukać informacji, poszerzać horyzonty. Z pewnością pomaga w tym uczestniczenie w zajęciach dodatkowych – w moim przypadku z matematyki i fizyki. Zawsze można liczyć też na wsparcie nauczycieli.

Joanna Ochał: Nie, przygotowania do różnych olimpiad i konkursów nie zajęły mi dużo czasu. Wystarczyło tylko systematycznie rozwiązywać różnorodne zadania. Szkoła była bardzo pomocna w dobrym przygotowaniu się do tych konkursów. Nauczyciele organizowali dodatkowe zajęcia, na których mogliśmy poszerzać naszą wiedzę.

Justyna Cabaj: Nie… Wystarczy systematyczna praca, gdyż większość konkursów opiera się na wiedzy objętej programem, który realizujemy w szkole. Oczywiście niektóre olimpiady na wyższych szczeblach wymagają dodatkowych informacji, ale wtedy możemy liczyć na pomoc nauczycieli. Szkoła daje mi możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, na których  poszerzam swoją wiedzę oraz kształcę umiejętności.

Kamil Roman: Przygotowanie do konkursów z matematyki pochłania dużo czasu, ponieważ wymaga rozwiązania dużej ilości zadań, jednak udział w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w szkole w dużej mierze to ułatwia .

Dlaczego warto uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym w Ropczycach?

Joanna Ochał:  Według mnie warto uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym w Ropczycach, ponieważ pozwala ono każdemu na rozwój zainteresowań. Co najważniejsze, pomaga dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego i podjęcia dalszego kształcenia na renomowanych uczelniach.

Justyna Cabaj: Myślę, że najważniejsze jest to, iż nasze Liceum daje możliwość uzyskania bardzo dobrego wyniku na maturze, który jest przepustką na najlepsze uczelnie i wymarzone kierunki studiów. LO w Ropczycach pozwala również na rozwijanie zainteresowań oraz pasji. Po dwóch latach nauki mogę śmiało powiedzieć, że mój wybór tej szkoły był trafny.

Kamil Roman: Myślę, że warto uczyć się w naszej szkole, ponieważ stwarza ona dobre warunki do rozwoju talentów, a także solidnie przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego, który jest bramą do ich przyszłości.

Na co przeznaczysz uzyskane ze stypendium środki finansowe?

Jadwiga Bizoń: Pieniądze planuje przeznaczyć głównie na literaturę, która przyda mi się na studiach, ale nie zapomnę też o przyjemnościach.

Joanna Ochał:  Na pewno na wszelkie pomoce naukowe, które są niezbędne do poszerzania wiedzy. Jako uczennica klasy maturalnej większość środków będę chciała przeznaczyć na repetytoria i zbiory zadań, aby jeszcze lepiej przygotować się do matury.

Justyna Cabaj: Na pewno na pomoce naukowe… Myślę, że jako tegoroczna maturzystka sporą część środków ze stypendium przeznaczę na liczne zbiory zadań maturalnych oraz repetytoria. Stypendium jest nie tylko pomocą materialną, ale głównie motywacją do dalszej nauki oraz ogromnym wyróżnieniem.

Kamil Roman: Środki ze stypendium w dużej mierze przeznaczę na różne pomoce naukowe, które mogą być przydatne w przygotowaniach do kolejnych konkursów.

M.Z.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 355 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami