Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach o sobie i o szkole

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach o sobie i o szkole

Studia wojskowe kluczem do sukcesu? Rozmowa z Marcinem Rogiem

8 września 2017 roku naszą szkołę odwiedził absolwent Liceum, Marcin Róg. Była to świetna okazja dla tegorocznych maturzystów oraz ich młodszych kolegów  do zapoznania się z wymaganiami na studiach wojskowych, które, być może, okażą się dla niektórych dalszym etapem edukacji.

Czy jesteś zadowolony z wybranego kierunku studiów?

M: Studiuję na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, na kierunku mechatroniki, po ukończeniu profilu matematyczno- chemicznego. Obecnie jestem na trzecim roku. Od zawsze wiedziałem, czego chcę i wybór studiów nie był dla mnie problemem. Wiadomo,  początki w nowym miejscu były trudne, ale teraz wiem, że nie mogłem trafić lepiej.

Co cię przekonało aby wybrać te studia?

M: Ważnym atutem dla mnie były niskie koszty utrzymania jak na tak duże miasto. Każdy, kto chce być niezależny nawet podczas studiów, powinien się zastanowić nad karierą wojskową. Również trzeba tu wspomnieć o możliwości odbywania praktyk w specjalnych obozach szkoleniowych i bazach lotniczych. Jest to szansa na dużo lepsze przygotowanie do wymarzonego zawodu.

Trudno dostać się na studia wojskowe?

M: Myślę, że nie. Wystarczy dużo dobrych chęci i zaangażowanie. Jedyną trudnością, jaką trzeba pokonać, jest, według mnie, komisja lekarska. Nawet najmniejszy uszczerbek na zdrowiu może przekreślić wszystkie nasze plany związane z wojskiem, tak, że kandydat musi być na pewno zdrów jak ryba.

Czym się interesujesz, jakie masz hobby?

M: Kocham strzelectwo i wszystko, co jest z nim związane. Sam fakt, że mogę trzymać w dłoniach broń i poczuć świeży zapach  prochu, sprawia mi wielką radość, ale i satysfakcje, że spełniam swoje marzenia. Interesuje mnie również sport, a w szczególności kalistenika czyli trening z masą własnego ciała. Ze swojego doświadczenia mogę polecić ją każdemu.

Jakie masz plany na przyszłość?

M: W przyszłości chciałbym realizować się jako zawodowy żołnierz, najchętniej w Strzelcach Podhalańskich, chociaż jednostka, do której zostanę przydzielony, będzie pewna dopiero po ukończeniu studiów.

Jak wspominasz naukę w Liceum?

M: To były piękne czasy. Człowiek czuł się wolny, miał pełną swobodę działania. Teraz wszystko trochę się zmieniło, wiadomo, dorosłe życie, trudne wybory. Jednak  Liceum zawsze będę miło wspominał i jeszcze nieraz zawitam w jego murach.

Dziękujemy za rozmowę. Chętnie Cię znów zobaczymy w szkole.

Monika Sąsiadek, Weronika Książek, Sabina Bieszcz

                                                                       Klasa IIC

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 391 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami