Laureaci medalu Primus Inter Pares w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Laureaci medalu Primus Inter Pares w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

Tegoroczni absolwenci Liceum, którym przyznano medal Primus Inter Pares oraz nagrodę to: Klaudia Szewc w dziedzinie nauk humanistycznych, Marcelina Bełzo w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i Dominik Skiba w dziedzinie sportu.

Udało nam się porozmawiać z nagrodzonymi.

Czy cieszycie się, że mieliście okazję powrócić do szkoły?

Klaudia: Oczywiście, zawsze milo wrócić do wspomnień z czasów liceum. Przyjemnie znowu zobaczyć nauczycieli i kolegów, i porozmawiać z nimi. Od razu na wejściu do szkoły widać odremontowany korytarz. Szkoda, że już nie mogę spędzać w nim przerw.

Marcelina: Oczywiście, że się cieszę, ale nie ukrywam, iż zaskoczył mnie widok odnowionych korytarzy, klatek schodowych. Kiedy to wszystko zobaczyłam, uświadomiłam sobie, że z wielką chęcią bym tu wróciła.

Dominik:  Tak, cieszę się. Szkoła  się zmieniła zewnętrznie, korytarz cieszy oko jasnym kolorem, lecz bardziej niż z remontu cieszę się, że mogłem znów zobaczyć nauczycieli i znajomych.

Jak wspominacie czas spędzony w Liceum?

Klaudia: Lata tu spędzone wspominam bardzo dobrze. Nowe przyjaźnie, które, mam nadzieję, przetrwają wiele lat, dużo ciepłych wspomnień, to był naprawdę wspaniały czas. Właśnie tu zdobyłam wiedzę potrzebną mi w dalszej edukacji i w życiu.

Marcelina: Trzy lata szkoły minęły bardzo szybko, ale nie ukrywam,  że był to czas niezwykle intensywny, było mnóstwo nauki i obowiązków. To wszystko przyczyniło się jednak do poznania wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam nadzieję utrzymywać nadal kontakt.

Dominik: Ten czas wspominam bardzo dobrze. Miałem szczęście trafić do zgranej klasy ze wspaniałymi kolegami, więc te trzy lata dzięki nim będę wspominał bardzo miło Równie mile będę wspominał nauczycieli, którzy zawsze nam pomagali, wspierali nas i przekazywali nam ogrom wiedzy.

Co uważacie za swój największy sukces w Liceum?

Klaudia: Uważam, że moim szczególnym osiągnięciem była dobrze zdana matura, dzięki której dostałam się wybrany kierunek studiów.

Marcelina: Do moich największych sukcesów zaliczam wiedzę, jaką zdobyłam podczas edukacji oraz uzyskanie wysokich wyników na maturze, które mnie w 100% satysfakcjonują.

Dominik: Wygrałem trzy razy wojewódzkie zawody w pływaniu.

Co teraz? Jakie studia wybraliście?

Klaudia: Wybrałam lingwistykę na Uniwersytecie Rzeszowskim

Marcelina: Budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej

Dominik: Wybrałem ekonomię we Wrocławiu.

Jakie to uczucie zostać laureatem tak zaszczytnej nagrody?

Klaudia: Nagroda jest uwieńczeniem czasu poświęconego nauce i wysiłku włożonego w samokształcenie. Z drugiej strony była to przyjemność, dzięki nauczycielom, którzy potrafili przekazać mi wiedzę i mobilizować do pracy. 

Marcelina: Nagroda była wyróżnieniem za sumienną, trzyletnią naukę. To odznaczenie odzwierciedliło ciężką i długą pracę, jaką podjęłam w Liceum.

Dominik: To wielkie osiągnięcie, ponieważ miałem godnych rywali w zawodach pływackich. Moje sukcesy wymagały wielu treningów, dyscypliny, mobilizacji i dużo czasu spędzonego na basenach.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy spełnienia życiowych planów.

Przygotowały: Dominika Drozd i Weronika Książek z  klasy IIC

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami