Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach i stypendysta Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Rafał Bieszczad, o studiach i o szkole…

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach i stypendysta Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Rafał Bieszczad, o studiach i o szkole…

Jaki kierunek studiów wybrałeś i czy jesteś z niego zadowolony?

Wybrałem automatykę i robotykę na AGH w Krakowie. Jestem zadowolony z wyboru, chociaż pełniejsza ocena tego kierunku będzie możliwa dopiero po ukończeniu pierwszego roku, kiedy w planie pojawią się przedmioty ściśle związane z automatyką i  robotyką. Na pierwszym roku, jak na większości kierunków technicznych, uczymy się głównie matematyki, fizyki i informatyki. Jest to na razie coś w rodzaju kontynuacji programu tych przedmiotów z Liceum. Ułatwieniem dla mnie jest wiedza, która zdobyłem dzięki zaangażowaniu w konkursy i olimpiady z fizyki i matematyki oraz dzięki indywidualnemu programowi nauczania z matematyki, który realizowałem w Liceum.

Jaka atmosfera panuje na studiach?

Trochę odmienna od tej w szkole, gdzie dużo czasu spędzało się z kolegami na przerwach. Na studiach plan jest tak ułożony, że przerwy między kolejnymi zajęciami tego samego dnia trwają często kilka godzin, więc studenci z reguły wracają wtedy do swoich mieszkań. Życie towarzyskie kwitnie raczej wieczorami i podczas weekendu.

Czy nadal masz jakieś wsparcie w postaci stypendium?

Tak. Dzięki sukcesom w konkursach i olimpiadach odniesionym w Liceum otrzymuję, oprócz stypendium Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego,  także stypendium naukowe (na naszej uczelni jest to tzw. stypendium "dla olimpijczyków" dla studentów I roku).

Czy utrzymujesz kontakty z kolegami z Liceum?

Tak, regularnie spotykamy się w klasowym gronie.

Co najmilej wspominasz z czasów szkoły średniej?

Najmilej wspominam świetną atmosferę panującą na korytarzach w czasie przerw między lekcjami. Miałem szczęście trafić do bardzo zgranej klasy ze wspaniałymi kolegami i koleżankami, więc czas spędzany w szkole mijał bardzo przyjemnie. Również nauczyciele dbali o przyjazną atmosferę w czasie lekcji.

Jakich rad udzieliłbyś tegorocznym maturzystom?

Maturzystom radzę, by nie odkładali nauki na ostatnią chwilę, lecz codziennie przeznaczali na nią trochę czasu. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, jaką uczelnię i jaki kierunek studiów wybiorą, radziłbym podjąć decyzję jak najszybciej oraz sprawdzić,  które przedmioty maturalne są uwzględniane w procedurze rekrutacyjnej. Korzystając z tej wiedzy, każdy maturzysta powinien przyłożyć się przede wszystkim do nauki tych właśnie przedmiotów.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami