Matematycznych potyczek ropczyckich licealistów ciąg dalszy…

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Matematycznych potyczek ropczyckich licealistów ciąg dalszy…

 

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach od kilku lat ma swoich reprezentantów w ścisłej czołówce konkursów matematycznych o zasięgu wojewódzkim. Licealiści zajmują miejsca na podium zarówno w Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała, Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Lei, jak i w Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa.

Są już wyniki XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała. Kamil Roman, uczeń klasy IId, zajął w nim III miejsce. Jest to jego kolejny sukces matematyczny. Warto dodać, że Kamil jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów a także Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Licealiści oczekują jeszcze na wyniki XVI Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa, który odbył się 3 grudnia 2016 roku. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z województwa podkarpackiego. Nasze Liceum reprezentował zespół w składzie: Kamil Roman i Jadwiga Bizoń z klasy IId oraz Jakub Róg z klasy IIId. Talent i pracowitość młodych matematyków były podstawą ich dotychczasowych sukcesów, dlatego i w tym roku ze spokojem oczekujemy na rezultaty naukowej rywalizacji.

Na zdjęciu ropczyccy uczestnicy finału Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała: Jadwiga Bizoń, Kamil Roman i Jakub Róg.

Agnieszka Smolak

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 1025 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami