Dzień Edukacji Narodowej w Liceum

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Dzień Edukacji Narodowej w Liceum

 

            Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

            13 października 2016r. obchodzono uroczyście to święto w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Z tej okazji odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

            Na zaproszenie odpowiedzieli: pan Kazimierz Moskal - poseł na Sejm RP, pan Witold Darłak - Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, pan Stanisław Skiba - dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, pani Iwona Idzior - przewodnicząca Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Goście podkreślali ogromną rolę nauczycieli w wychowaniu młodzieży, skierowali do nich życzenia i złożyli gratulacje dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

            Prezydent RP odznaczył nauczycieli Liceum Medalami za Długoletnią Służbę. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została odznaczona pani wicedyrektor Teresa Olszewska, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę - pani Bożena Piekarska.

            Podkarpacka Kurator Oświaty przyznała Nagrodę Kuratora pani dyrektor Grażynie Baran i pani Agnieszce Żurek-Smolak za wybitne osiągnięcia dydaktyczno wychowawcze.

            Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wręczył Nagrodę Starosty pani wicedyrektor Teresie Olszewskiej, pani Cecylii Szędzioł oraz panu Łukaszowi Bieszczadowi.

            Pani dyrektor Grażyna Baran złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne podziękowania za codzienny trud, zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Wyróżnieni zostali nauczyciele: pani Marta Rząsa, pani Aneta Grabiec, pani Dorota Pleśniak Sh Hadeh, pani Diana Bembenek, pan Czesław Mazurczak, pan Józef Graboś oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Bernadeta Lew, pani Halina Jedynak, pani Lucyna Kula, pani Bożena Ogorzałek, pan Mariusz Szczyrek.

 

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię, podczas której wręczono nauczycielom i pracownikom szkoły Złote Tadeusze w dziewięciu kategoriach. Do każdej z nich wytypowano po trzy osoby. Uczniowie mieli okazję głosować na swoich faworytów.

            Pierwsza kategoria to Luzak Roku.

Wszyscy wiedzą, że śmiech to zdrowie. W naszej szkole są nauczyciele, którym, bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. To pozwala także uczniom zachować pogodę ducha, nawet w najtrudniejszych chwilach. Zaszczytny tytuł Luzaka Roku przyznano panu Łukaszowi Bieszczadowi, gdyż uśmiech towarzyszy mu zawsze w codziennej pracy.

            Inteligencja, ambicja, znakomite działanie to ważne zalety nie tylko nauczyciela. Są one bardzo cenione wśród wszystkich ludzi. Osoba, która wyróżnia się tymi cechami, to Talent Wszechstronny. Uczniowie przyznali ten tytuł panu Grzegorzowi Bieszczadowi.

            Kolejna kategoria to Złote Usta.

Komunikatywność to podstawa edukacji. W naszej szkole nauczyciele potrafią efektywnie przekazywać swoją wiedzę, ale są wśród nich tacy, którzy robią to w sposób szczególnie skuteczny. Cenieni są za elokwencję, erudycję i błyskotliwość. Na uznanie uczniów zasłużył pan Ryszard Kozdroń, który otrzymał Złotego Tadeusza w kategorii Złote Usta.

            Nowy pracownik w naszej szkole został uhonorowany tytułem Debiut Roku, który otrzymała pani Barbara Sołdan.

            Kolejny Złoty Tadeusz -Sokole Oko -  jest zarezerwowany dla nauczyciela, który wszystko widzi, dostrzega nawet najmniejszy ruch, każdą zmianę. U niego nie ma szans na ściąganie. Nauczycielem, który wszystko widzi najlepiej jest pan Hubert Paśko i to on został nagrodzony w tej kategorii.

            Każdego dnia uczniowie spotykają na swojej drodze mniejsze lub większe problemy. Są nauczyciele, którzy potrafią swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powodują, że świat staje się znośniejszy. Taki nauczyciel został nagrodzony Złotym Tadeuszem w kategorii Pasterz Zbłąkanych Owieczek. Zwycięzcą okazała się pani Agnieszka Smolak.

            Każdy uczeń może liczyć na wsparcie wszystkich nauczycieli. Są jednak tacy, których można nazwać bratnią duszą. Złotego Tadeusza otrzymała pani Bożena Piekarska.

            Diamentowa Piła to kategoria zarezerwowana dla nauczycieli surowych i wymagających, przed których lekcjami serca biją szybciej. Tytuł Diamentowej Piły otrzymała pani Teresa Olszewska.

            Uczniowie nagrodzili nie tylko nauczycieli, ale docenili również tych, którzy dbają o porządek. W szkole nie ma miejsca na bałagan, bo na straży stoi wiele osób. Złotego Tadeusza w kategorii Strażnik Teksasu otrzymał pan Mariusz Szczyrek.

            Nauczyciele również mieli okazję zagłosować na najlepszą klasę. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 2b.

            Laureatom nagrody Złoty Tadeusz gratulujemy, a dyrekcji i nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy wielu sukcesów, wytrwałości i cierpliwości

 

 

 

Kinga Gurz - kl.IIIc

Małgorzata Rozmus

Zobacz Galerie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 350 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami