Naukę czas zacząć…

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Naukę czas zacząć…

1 września jest dniem ważnym w życiu każdego ucznia, gdyż kończy się czas odpoczynku, a zaczyna czas ciężkiej pracy.

W tym dniu odświętnie ubrani uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach zgromadzili się w sali gimnastycznej. Gwar lekko przycichł, gdy w sali pojawili się pierwsi nauczyciele. Po chwili w towarzystwie pani dyrektor, Grażyny Baran, weszli zaproszeni goście, którzy uświetnili inaugurację roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru Liceum i odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor, serdecznie witając przybyłych gości: pana burmistrza Bolesława Bujaka, pana profesora Władysława Tabasza, pana dyrektora Romana Krzystyniaka, panią Elżbietę Wojtasik- sekretarza Starostwa Powiatowego w Ropczycach, zebranych nauczycieli oraz wszystkich uczniów. Niezwykle ciepło powitała tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają rok szkolny w naszej szkole.

Pomimo radosnego nastroju udzielającego się wszystkim zebranym, pamiętano również o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce 1.09.1939 r. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć o ofiarach wojny, zaś delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Absolwentów.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie wybitnym uczniom medali Primus Inter Pares oraz nagród pieniężnych. Hojnymi sponsorami okazali się absolwenci naszego Liceum, panowie: Roman Krzystyniak , Antoni Magdoń, Marian Darłak  oraz Stanisław Czaja .Życzliwi, chętnie wspierają inicjatywy swojej byłej szkoły i na ich pomoc można zawsze liczyć.

W tym roku szkolnym nagrodzeni zostali: Magdalena Rząsa w dziedzinie nauk humanistycznych, Karol Smolak w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych oraz w dziedzinie sportu Aleksandra Niemiec. W imieniu nagrodzonych głos zabrała Magdalena Rząsa , dziękując za otrzymane wyróżnienie. Podkreśliła również, że ich sukces był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu ze strony szkoły.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, życząc nauczycielom sukcesów w pracy, a uczniom samych ocen celujących. Przy okazji z dumą akcentowali, że są absolwentami naszej szkoły. Wyjątkiem był pan burmistrz, który uczęszczał do innej szkoły, ale on podkreślał, że jest przyjacielem naszego Liceum i można na niego zawsze liczyć.

Słowa powitania przekazały zebranym przewodnicząca samorządu szkolnego Alicja Strzałka i przedstawicielka klas pierwszych Aleksandra Kukla.

Bardzo ważnym momentem było ślubowanie klas pierwszych, które przeprowadziła pani wicedyrektor Teresa Olszewska.

Część oficjalna została zakończona. Uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas. Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 przeszła do historii.

Zobacz Galerie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami