Warsztaty matematyczne licealistów na Uniwersytecie Jagiellońskim

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Warsztaty matematyczne licealistów na Uniwersytecie Jagiellońskim

 

Mimo że koniec roku tuż tuż, ropczyccy licealiści ciągle aktywni matematycznie!

20 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ten wyjazd pozwolił im przede wszystkim lepiej poznać wiele tajników matematyki, ale był też okazją do podziwiania nowoczesnego budynku uczelni.

Najpierw młodzież udała się na wykład mgr. Piotra Miski pt. „Niekonwencjonalne dowody małego twierdzenia Fermata”. Uczniowie poznali to twierdzenie, a także jego zastosowania w rozwiązywaniu zadań.

Następne zajęcia pozwoliły młodzieży prześledzić m.in. nowy sposób dowodzenia twierdzeń dzięki nierówności Muirheada, ale najbardziej zaciekawił uczniów ostatni wykład  prowadzony przez mgr Barbarę Ciesielską, która przedstawiła wpływ różnych czynników na odbywane przez nas podróże. Uczestnicy warsztatów mieli też szansę samodzielnego rozwiązania kilku zadań, z czego uczniowie naszego liceum chętnie skorzystali.

Zaproszenie na warsztaty uzdolnionych matematycznie uczniów naszej szkoły stanowiło wyróżnienie dla ropczyckiego Liceum. Chętnych było wielu, ale nasze Liceum należy do elitarnej grupy 10 szkół z Polski objętych patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Warsztaty pozwoliły uczniom pogłębić zainteresowanie matematyką, a jednocześnie stanowiły miłe podsumowanie ich całorocznej pracy.

Kinga Kisiel

fot. Justyna Cabaj

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 369 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami