„PAPIERY DO KARIERY”

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

„PAPIERY DO KARIERY”

 

24 maja 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty organizowane we współpracy z Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Przeprowadziła je doświadczona edukatorka – konsultantka sieci Eurodesk Polska pani Monika Lewicka-Bułatek.  Eurodesk to ogólnopolska sieć informacyjna wspierana przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 2A i 2C. Każda grupa odbyła półtoragodzinne zajęcia dotyczące rozwoju osobistego oraz możliwości pracy, wolontariatu i edukacji na obszarze Unii Europejskiej. Zapoznaliśmy się ze stroną Eurodesk, na której znajdowały się bardzo przydatne informacje, np. dotyczące warunków aplikowania na dany projekt.

Pracowaliśmy też w grupach, wspólnie zastanawialiśmy się nad zagadnieniami z zakresu rynku pracy, szukaliśmy swoich zalet, wskazywaliśmy wady, a także tworzyliśmy międzynarodowe CV w bezpłatnym programie Europass. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest,  aby dokumenty aplikacyjne, które kiedyś będziemy składać, były przejrzyste oraz jak istotna jest umiejętność oceny własnych kompetencji i zaprezentowania ich potencjalnemu pracodawcy.

Na koniec każdy uczestnik wypełnił ankietę oraz otrzymał broszury na temat wspomnianych w czasie zajęć programów i możliwości pracy za granicą. 
Warsztaty okazały się świetnym źródłem wiedzy, poszerzyły nasze horyzonty i dały nam wizję nowych zawodowych perspektyw. 

Paulina Andreasik 2a
Katarzyna Szpara 2a

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami