Sukcesy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Licealiadzie

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Sukcesy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Licealiadzie

 Zwycięstwo w finale wojewódzkim w badmintonie dziewcząt – gry drużynowe

09.11.2016 roku w Straszęcinie odbył się wojewódzki półfinał licealiady w badmintonie dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Golenia oraz Kinga Gurz. Opiekę nad nimi sprawował nauczyciel wychowania fizycznego - pan  Jacek Chełpa. Zawodniczki awansowały do finału, który odbył się 06.12.2016 roku w Nowej Dębie. W finale wzięło udział osiem drużyn: LO Ropczyce, II LO Dębica, ZS nr 2 Nowa Dęba, IV LO Rzeszów, I LO Sanok, II LO Sanok, LO Przemyśl oraz LO Dynów. Ostateczny wynik turnieju:

1 miejsce - LO Ropczyce

2 miejsce - LO Dębica

3 miejsce - ZS nr 2 Nowa Dęba

 

II miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej chłopców

17.02. 2017 roku w ZS nr 2 w Dębicy odbyła się rejonowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery drużyny. Byli to zawodnicy z: ZS Groszk. w Mielcu, ZS nr 2 w Dębicy, ZST w Kolbuszowej oraz LO w Ropczycach. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Sowa, Kacper Foryś, Błażej Majka, Jakub Róg, Bartłomiej Ryszka, Arkadiusz Siuta, Ernest Teper, Jakub Wlezień, Kornel Włudyka, Dominik Wnęk oraz Eryk Ziajor. Opiekunem drużyny był pan Jacek Chełpa. Zawodnicy grali systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Ostatecznie nasi siatkarze wygrali wszystkie mecze z wynikiem 2:0. Tabela wyników przedstawiała się następująco:

1 miejsce- LO Ropczyce

2 miejsce- ZS nr 2 Dębica

3 miejsce- ZS Groszk. Mielec

4 miejsce- ZST Kolbuszowa

Dwie pierwsze drużyny awansowały do półfinału zawodów wojewódzkich, które odbyły się 13.03.2017 r. w Stalowej Woli.

Nasza drużyna wywalczyła II miejsce, przegrywając z Niskiem i zagwarantowała sobie miejsce w turnieju barażowym o wejście do finału, który odbył się 6.04.2017 r. w Rzeszowie. W turnieju barażowym nasi reprezentanci ulegli V LO w Rzeszowie i ostatecznie  zajęli piąte miejsce w województwie.  

 

Złoto i brąz w finale wojewódzkim licealiady w pływaniu

14.12.2016 roku o godz. 10 w pływalni GOSIR Pustków Osiedle odbył się półfinał wojewódzkiej Licealiady w pływaniu. Wzięło w nim udział 13 zespołów: ZS Ropczyce, II LO Dębica, ZSZ Nr 1 Dębica, ZS Nr 2 Dębica, LO Strzyżów, ZST Strzyżów, ZS Czudec, II LO Mielec, ZST Mielec, ZS Mielec, NLMS Mielec, ZSTW Trzciana. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły, którzy występowali w rozgrywkach indywidualnych. Wszyscy uzyskali czas promujący ich do udziału w finale wojewódzkim. Wyniki rywalizacji:

Dominik Skiba - 1 miejsce w stylu grzbietowym

Michał  Siewierski - 3 miejsce w stylu motylkowym

Dominika Mikos - 2 miejsce w stylu klasycznym

Anna Duliban - 3 miejsce w stylu klasycznym

Natalia Żyłka - 2 miejsce w stylu dowolnym

 

16.03.2017 w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki zawodów. Nasi reprezentanci wywalczyli dwa medale: Dominik Skiba – złoty medal w stylu grzbietowym i Michał  Siewierski – brązowy medal w stylu motylkowym.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 299 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami