XIII Konferencja

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica

5 kwietnia 2017 roku w Domu Kultury MORS w Dębicy odbyła się XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica.

Głównym organizatorem konferencji była pani Anna Szczepanik – koordynator rejonowy Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica.

Konferencję pod hasłem „Podróż z bohaterami literackimi ku wartościom czyli ważne wybory życiowe próbą dla człowieka” patronatem honorowym objęli:

- Podkarpacki Kurator Oświaty – Pani Małgorzata Rauch

- Starosta Powiatu Dębickiego – Pan Andrzej Reguła

- Wicestarosta Powiatu Dębickiego – Pan Mateusz Pasek

- Burmistrz Miasta Dębicy – Pan Mariusz Szewczyk

- Zastępca Burmistrza Miasta Dębica – Pan Wojciech Iwasieczko

- Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy – Pan Ireneusz Kozak

Konferencję swoją obecnością również zaszczycili pani Alicja Bialic – Kierownik Oddziału Pragmatyki i Prawa Oświatowego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani Bernadeta Frysztak – Wicestarosta Ropczycko – Sędziszowski oraz pani Dorota Wiater – specjalista do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ropczycach. Konferencja w ściśle wpisuje się w politykę oświatową państwa na rok szkolny 2016/2017.

Program konferencji obejmował:

  • Wspólne czytanie fragmentów utworów literackich przez zaproszonych gości.
  • Wykład pani Elżbiety Nerwińskiej – Dyrektora Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie  na temat „Promocja zdrowia emocjonalnego w przedszkolu i szkole na przykładzie programu „Przyjaciele Zippiego”.
  • Wykład pani Anny Szczepanik – koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica na temat „Zdrowie jako wartość – na podstawie projektu szkoła promująca zdrowie”.
  • Prezentację osiągnięć 22 szkół i placówek należących do PSSZPZ.
  • Wystąpienia zaproszonych gości.

Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Ropczycach reprezentowały panie: Grażyna Baran – Dyrektor Szkoły oraz Aneta Grabiec – pedagog szkolny. Podczas konferencji nasze Liceum po raz kolejny otrzymało Certyfikat Rejonowy potwierdzający aktywne uczestnictwo w pracach Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica oraz poświadczający, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie. Nasze Liceum ma również aktualny Certyfikat Wojewódzki.

Zobacz Galerie

Aneta Grabiec

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami