Ogólnopolski Konkurs "Turbolandeskunde"- wyniki etapu regionalnego

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Ogólnopolski Konkurs ,,Turbolandeskunde"- wyniki etapu regionalnego

 

24.03.2017 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie został przeprowadzony II etap trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego-Szwajcaria”. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach reprezentowała trzyosobowa grupa uczniów z klasy 2B: Joanna Ochał, Karolina Ptaszek i Jakub Idzior pod opieką pani Cecylii Szędzioł.

Zwycięskie grupy pierwszego etapu konkursu w tym samym składzie osobowym odpowiadały na pytania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, zawarte w prezentacji multimedialnej na temat Szwajcarii. Uczestnicy losowali pytania z puli za jeden punkt (pytania różnego typu w języku polskim), dwa punkty (test wyboru w języku niemieckim) lub trzy punkty (pytania otwarte w języku niemieckim). Nasi uczniowie wybierali pytania w języku niemieckim, także te za 3 punkty. Efektem zmagań konkursowych było zdobycie czwartego miejsca. Uczniowie wykazali się obszerną wiedzą na temat Szwajcarii i dobrą znajomością języka niemieckiego.

Uczestnicy konkursu mieli szansę na zdobycie nowych umiejętności oraz poszerzenie swojej wiedzy. Zachęcamy również innych uczniów do  wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, gdyż dzięki niemu pogłębiamy znajomość krajów niemieckojęzycznych, uczymy się otwartości na inne kultury, rozwijamy nasze zdolności językowe oraz doskonalimy umiejętność współpracy w grupie.

Karolina Ptaszek kl. 2b

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami