„Lekcja na 12 gwiazdek”

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

„Lekcja na 12 gwiazdek”

16 lutego 2017r. w  Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach odbyły się warsztaty pt. „Unia i świat: Globalny kryzys uchodźczy – rola i działania Unii Europejskiej”. Wzięli w nich udział uczniowie  klas 1a i 2e o kierunku społeczno-prawnym oraz klasy 1e o kierunku humanistycznym.

Półtoragodzinne zajęcia zorganizowane w ramach projektu „Lekcja na 12 gwiazdek” prowadzone były przez panią Monikę Lewicką - Bułatek i panią Ewę Nowak - Koprowicz. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców. Jest to kolejne przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przybliżające młodzieży tematy związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, a szczególnie z możliwościami, jakie mają mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju.

Każdy z uczestników otrzymał identyfikator, na którym zapisał swoje imię i podał powód, dla którego lubi Unię Europejską.

Podczas warsztatów pracowaliśmy głównie w grupach liczących około 6 osób.  Wspólnie zastanawialiśmy się nad poważnymi tematami, takimi jak: powody ucieczki z kraju czy formy pomocy humanitarnej. Rozmawialiśmy o stereotypach i o tym, jak postrzegamy ludzi z innych krajów. Nie zabrakło oczywiście nagród, które można było zdobyć w konkursie sprawdzającym znajomość definicji różnych pojęć. W tym zadaniu aż 7 uczniom udało się zdobyć wybraną przez siebie nagrodę. Na koniec  zostały rozlosowane dwie gry pt. „Gwiezdny Ekspress”.

Podczas zajęć prowadzące dzieliły się własnymi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w międzynarodowych szkoleniach w ramach programu Erasmus+, czy realizacją stażu lub wizytą studyjną w Parlamencie Europejskim. Warsztaty prowadzone w interaktywnej formule dawały każdemu z uczestników szansę wypowiedzi.  Wspólnie spędzony czas umożliwił nie tylko lepsze poznanie się, ale był również był szansą na zdobycie interesujących informacji o Unii Europejskiej.

Anna Mazan 1a
Sonia Strzok 1a 

Zobacz Galerie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami