Ekolożki z naszego Liceum wiedzą , jak naprawić to, co inni zepsuli!

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Warning: Use of undefined constant ARABSKIE - assumed 'ARABSKIE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/pronet-it/ftp/lo2/plugins/content/dicta/dicta.php on line 17

Ekolożki z naszego Liceum wiedzą ,
jak naprawić to, co inni zepsuli!

Tak można powiedzieć o uczennicach klasy 2c , które w tym roku szkolnym wzięły udział w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Spośród kilkudziesięciu uczestników etapu szkolnego Olimpiady, do eliminacji okręgowych zakwalifikowały się: Kinga Bielarska, Julia Maciołek i Karolina Rolek. Z uwagi na zaistniałe zagrożenie epidemiologiczne,  kolejne etapy Olimpiady nie mogły odbyć się w normalnym trybie. Uczestnicy zawodów zostali poproszeni o wykonanie  pracy badawczej na następujący temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twojego zamieszkania wymaga pilnych działań oraz podaj plan naprawczy zmierzający do korzystnych zmian”. Karolina i Julia zgłębiły temat toksycznego azbestu, zaś Kinga zajęła się problemem dzikich wysypisk śmieci. Praca Karoliny Rolek okazała się na tyle interesująca, że zapewniła jej tytuł finalistki XXXV OWE, a tym samym prawo wstępu na 64 uczelnie, bez postępowania kwalifikacyjnego. Już teraz, na rok przed maturą, Karolina może wybrać kierunek swoich studiów spośród medycyny, farmacji, stomatologii, biotechnologii i wielu innych, pokrewnych dziedzin.  Pozostałe  ekolożki  zostały uhonorowane za swoje prace dyplomem, a Kinga dodatkowo nagrodą ksiązkową.

Gratulujemy dziewczynom, zwłaszcza naszej finalistce i życzymy dalszych ekologicznych sukcesów.  Kto wie, może właśnie jesteśmy świadkami początku karier lokalnych działaczy ekologicznych, dla których walka o lepszy stan środowiska przyrodniczego jest priorytetem i jednocześnie sposobem na stworzenie przyszłym pokoleniom bardziej przyjaznych dla zdrowia warunków do życia.  


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Gościmy

Odwiedza nas 568 gości oraz 0 użytkowników.


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/pronet-it/ftp/lo2/templates/liceum_ogolnoksztalcace_w_ropczycach/html/modules.php on line 39

Współpraca z uczelniami