Dialog z Janem Pawłem II_2

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Dialog z Janem Pawłem II 

 Przeżywamy dziś setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły – późniejszego Papieża Jana Pawła II. W normalnych warunkach, z okazji dnia papieskiego, czy różnych rocznic, związanych z Jego osobą, odbywały się w całej Polsce koncerty, konferencje, spotkania i konkursy, służące upowszechnieniu nauczania naszego Wielkiego Rodaka.

Pontyfikat Papieża Polaka był wielką promocją rodziny. W Liście do Rodzin Jan Paweł II pisał: „Pośród wielu dróg Kościoła rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.” Natomiast w adhortacji „Familiaris consortio” pisał: „Małżeństwo i rodzina chrześcijańska budują Kościół.”

Ojciec Święty, poruszając temat rodziny, zawsze łączył go z tak ważnymi kwestiami jak: szacunek dla ludzkiej cielesności i seksualności, godność narzeczeństwa, sakramentalność małżeństwa i otwartość rodziny na życie.

Jan Paweł II kochał i rozumiał ludzi młodych. Zawsze z łagodnością i cierpliwością odpowiadał na ich pytania. Uczniowie naszego Liceum, jako reprezentanci młodzieży, też zadali Ojcu Świętemu pytania. W ten sposób stanęli jakby pod niebiańskim oknem tak, jak przed laty młodzi ludzie, którzy gromadzili się pod oknem kurii biskupiej w Krakowie i do późnych godzin rozmawiali z Papieżem.

Tutaj można obejrzeć film 

ks. mgr Sławomir Lubas

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 369 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami