DRODZY ABSOLWENCI...

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

DRODZY ABSOLWENCI...

Niezapomniane młodzieńcze lata!
Szkolne wspomnienia niezapomniane!

(Artur Oppman)

Lata nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu.

24 kwietnia 2020 r. zakończył się dla tegorocznych maturzystów 3-letni okres nauki, zmagań konkursowych i olimpijskich, rywalizacji sportowej. Ukończenie szkoły zamyka pewien ważny etap w życiu młodego człowieka.

Pożegnanie szkoły to okazja dla absolwentów do podsumowania pracy, do refleksji i zadumy. Jest to moment, który pozwala spojrzeć z perspektywy na różne doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już nie powróci.

W tym roku pożegnanie szkoły przez absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach odbywa sie w szczególnych warunkach. Mimo że nie ma oficjalnych uroczystości, zapewniamy, że każdy absolwent na długo pozostanie w pamięci nauczycieli oraz młodszych koleżanek i kolegów.

Trudna sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się, zaskoczyła wszystkich. Jeszcze na początku marca nikt nie uwierzyłby, że zamiast cieszyć się pierwszymi oznakami wiosny i korzystać z pierwszych ciepłych dni, będziemy siedzieć w domu. Strach i niepewność o przyszłość zbiegły się z czasem intensywnego przygotowania do matury. Nieznany i przesuwający się termin egzaminu maturalnego w tym roku niewątpliwie potęguje zdenerwowanie, ale może też okazać się korzystny. Praca, codzienny trud, dłuższy okres przygotowań do matury mogą zaowocować sukcesem i dostaniem się na wymarzone kierunki studiów.

Kiedy już nadejdą lepsze czasy i pandemia zostanie opanowana, liczymy na spotkania z absolwentami, rozmowy, wspólne wspominanie zdarzeń, sytuacji, którymi żył cały Wasz rocznik.

Dyrekcja i Nauczyciele Liceum

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami