#CONTRA19 - nastolatkowie w kontrze do COVID-19

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

#CONTRA19 - nastolatkowie w kontrze do COVID-19 

Fundacja Zwolnieni z Teorii zainicjowała akcję #CONTRA19 – w kontrze do COVID-19, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do zaangażowania się w pomoc lokalnym przedsiębiorcom, instytucjom kultury czy osobom starszym lub zwalczanie fake newsów. Wszystkie aktywności – w formie wyzwań – nastolatkowie z całej Polski mają oczywiście wykonywać bez wychodzenia z domu.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, nastolatkowie chcieliby, by negatywne skutki koronawirusa były jak najmniejsze. W zaangażowaniu się w walkę z nimi chce im pomóc właśnie Fundacja Zwolnieni z Teorii.

Na czym polega ta akcja? Na stronie www.contra19.org losuje się krótkie wyzwanie, realizuje je, a następnie zachęca swoich znajomych do tego, by też podjęli się wyzwania. Wśród najciekawszych są m.in.: Wesprzyj lokalsa - na rzecz lokalnych biznesów, Przeżyj to w piżamie - wsparcie kultury, E-domóweczka - podtrzymanie relacji i życia towarzyskiego.

Co ważne, wszystkie wyzwania młodzież może wykonać bez wychodzenia z domu, bez pieniędzy, a  nawet, bez ruszania się z kanapy.

Partnerem merytorycznym akcji jest GovTech Polska. Kreację motywującą do działania przygotowała pro bono agencja 180heartbeats + JUNG v MATT. (mb)łk. Leopolda Lisa-Kuli

 Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada z projektów społecznych. Powstała w 2014 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość tworzenia własnych projektów społecznych i nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja czy przywództwo. Olimpiada polega na współpracy uczestników poprzez platformę internetową www.zwolnienizteorii.pl opartą o nowoczesną metodę nauczania polegającą na tym, że robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 458 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami