Koncert bożonarodzeniowy w naszym Liceum

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Koncert bożonarodzeniowy w naszym Liceum

 

20 grudnia w naszym Liceum odbyło się w sali gimnastycznej spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Harcerze z 1. Drużyny Wędrowniczej przekazali całej społeczności szkolnej Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Nasz kraj jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. To świąteczne spotkanie było też okazją do przekazania władzy w Samorządzie Uczniowskim. Ustępujący przewodniczący SU - Mateusz Kisiel życzył nowemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego  wielu sukcesów.
Społeczność szkolna miała też okazję obejrzeć i  wysłuchać występów  solistów i grup oraz chóru szkolnego przy akompaniamencie fortepianu, skrzypiec, fletu i klarnetów. Oprócz kolęd i znanych pastorałek, młodzież zaśpiewała wpadające w ucho utwory o charakterze bożonarodzeniowym, w różnych językach: polskim, angielskim, niemieckim i włoskim. Gdy wybrzmiały: Jaka światłość nad nami, Nie było miejsca dla Ciebie, Merry Christmas, Mizerna cicha, O Tannenbaum, Kolęda dla nieobecnych, Cicha noc, Buon Natale, można było poczuć klimat zbliżających się Świąt.
Imprezę uświetnił występ naszej absolwentki Marietty Piecuch, która wykonała znany przebój świąteczny All I Want for Christmas Is You.
Na zakończenie koncertu pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy. Ponadto zarówno pani Dyrektor jak i pan Wicedyrektor podziękowali całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w działalność wolontariacką i liczne przedsięwzięcia, które miały na celu wspieranie wszystkich potrzebujących. Były to Szlachetna Paczka, Harcerska Gwiazdka z Nieba, zbiórka dla hospicjum dziecięcego w Rzeszowie, kiermasz i zbiórki pieniężne na chore dzieci z naszego powiatu.

Kp.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 421 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami