Finał akcji Szlachetna Paczka w naszym Liceum

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Finał akcji Szlachetna Paczka
w naszym Liceum

W tym roku odbyła się XIX edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w pomoc potrzebującym. Przygotowaliśmy paczkę dla pana Jana, który zmaga się z samotnością i niepełnosprawnością. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili dwie zbiórki pieniędzy, które zostały przeznaczone na zakup artykułów potrzebnych naszemu podopiecznemu. Zakupiliśmy żywność, środki czystości, kołdrę, pościel, poduszkę, koc, odzież, radio. W czasie Weekendu Cudów, czyli w dniach 7 – 8 grudnia paczki trafiły do potrzebujących. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy sytuacja pana Jana ulegnie poprawie. Poniżej zamieszczamy krótką relację z wręczenia paczki, która dotarła na naszą skrzynkę e-mail:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Pan Jan był bardzo szczęśliwy i wzruszony. Od razu zwrócił uwagę na to, jak pięknie poszczególne paczki są zapakowane. Z pomocą wolontariuszy rozpakował kilka z nich. Wyraził radość z tego, że ma już nową pościel, kołdrę, koc środki czystości oraz zapas żywności na święta. Szczególną radość sprawiło mu nowe radio Oglądając zawartość paczki czuł się skrępowany, mówił, że to wszystko jest przecież drogie. Pan Jan nie krył wzruszenia i wyraził dużą wdzięczność dla Darczyńcy za okazane wsparcie.

Słowo od Rodziny:

Pan Jan poprosił o przekazanie najlepszych życzeń świątecznych dla osób, które przygotowały dla niego paczkę.

Słowo od Wolontariusza – opiekuna Rodziny:

Dziękuję za współpracę w przygotowaniu paczki, która przyniosła dużo radości panu Janowi. Rozpaliła w nim iskierkę, że są na tym świecie dobrzy ludzie, którzy umieją pomagać.
Dla całej społeczności szkolnej - dużo radości na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Oby tworzone przez Was dobro wróciło do Was ze zdwojoną siłą :)

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

 Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 375 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami