Wycieczka szlakami Beskidu Sądeckiego

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Wycieczka szlakami Beskidu Sądeckiego

 

W dniach od 8 – 10 października 2019 roku młodzież naszego Liceum wzięła udział w wycieczce szlakami Beskidu Sadeckiego. W to niezwykłe miejsce przyjeżdża każdy, kto ceni wypoczynek na łonie natury. Uczniowie naszej szkoły połączyli przyjemne z pożytecznym. Podczas pierwszego dnia wyjazdu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych w Izbie Leśnej i Mochnaczce Wyżnej. Młodzież nie tylko podziwiała piękny krajobrazowo zakątek, ale też zapoznała się ze sposobami pielęgnacji lasu, prowadzenia trzebieży, obejrzała powierzchnie doświadczalne i badawcze, miała okazję prześledzenia różnych faz rozwoju drzewostanów. Oprócz realizacji tych i wielu innych naukowych zagadnień był też czas na rozrywkę i wspólną zabawę.

9 października, podczas drugiego dnia wycieczki, uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych dotyczących wodnych skarbów tej ziemi. Pogłębili wiedzę na temat źródeł wód mineralnych, wodospadów, rzek i potoków oraz ochrony obszarów wodnych. W Złockiem w okolicach Muszyny mogli „posłuchać muzyki” Mofety im. prof. Świdzińskiego, a z kolei w  ogrodach sensorycznych w Muszynie - dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać otaczającą roślinność. Malownicza sceneria zwiedzanych miejsc, bogactwo fauny i flory oraz wspólnie spędzony czas na długo pozostaną w pamięci uczestników projektu.

10 października, podczas trzeciego dnia wycieczki, uczniowie obejrzeli zbiory Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Krynicy obejmujące kilkaset spreparowanych zwierząt, w tym gatunki prawnie chronione. Zbiory te gromadzone były do celów edukacyjnych przez ponad 30 lat. Eksponaty prezentowane w „Sali ptasiej” oraz „Sali zwierzyny grubej i drapieżników” wywarły wielkie wrażenie na zwiedzających. Oprócz zwierząt rodzimych można też było obejrzeć okazy fauny afrykańskiej. Po podsumowaniu trzydniowych zajęć dydaktycznych przyszedł czas na powrót do Ropczyc. Pozostały wspomnienia z wyjazdu utrwalone na fotografiach.

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Z doświadczeniem w przyszłość”. Koszty wyjazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia uczestników zostały pokryte ze środków projektu.

Kp.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami