SALON MATURZYSTÓW

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

SALON MATURZYSTÓW

24 września 2019 roku uczniowie klas III A i III B oraz 25 września uczniowie klas III C i III D uczestniczyli w Salonie Maturzystów Perspektywy 2019 w Rzeszowie (w ramach zajęć z preorientacji zawodowej). Przybyła młodzież miała doskonałe warunki, aby dowiedzieć się wszystkiego o zasadach rekrutacji na wybrane kierunki studiów od przedstawicieli uczelni z Rzeszowa, Warszawy, Lublina, Wrocławia i Krakowa. Salon Maturzystów to największa w Polsce kampania informacyjna pomyślana jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 r. Mottem przewodnim Salonu była następująca sentencja: KIERUJCIE SIĘ WŁASNYM WYBOREM I BĄDŹCIE KONSEKWENTNI.

W nowoczesnych wnętrzach Uniwersytetu Rzeszowskiego maturzyści z województwa podkarpackiego spotkali się, aby wysłuchać wykładów na temat egzaminu maturalnego oraz poznać ofertę edukacyjną uczelni wyższych.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie „Co o egzaminie maturalnym każdy zdający wiedzieć powinien”, który wygłosił ekspert OKE w Krakowie. Młodzież miała też możliwość uzyskania informacji na temat kierunków studiów, zasad rekrutacji i warunków studiowania na uczelniach w Rzeszowie, Krakowie, Lublinie, Warszawie czy Wrocławiu. Spotkania z ekspertami z pewnością pomogą młodym ludziom w podjęciu niełatwej decyzji dotyczącej dalszej ścieżki edukacyjnej.

Ostatnim punktem wyjazdu dla klas III A i III B był seans filmowy w pobliskim kinie. Uczniowie obejrzeli film historyczny „Piłsudski”, który ukazał nieznane powszechnie fakty z biografii Józefa Piłsudskiego. Wyjazd poszerzył wiedzę młodzieży i dostarczył miłych wspomnień.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami