Szczególny patron, wyjątkowe święto…

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Szczególny patron, wyjątkowe święto…

 

 Są w życiu szkoły chwile, o których pamięta się długie lata. Takim niezapomnianym momentem  był dla naszej społeczności Dzień Patrona Szkoły obchodzony 22 marca 2019 roku.

Po uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły.

Pani dyrektor Grażyna Baran powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych na uroczystość gości: panią Martę Różańską – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pana Dariusza Kazneckiego – dyrektora Wydziału Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Ropczycach, księdza doktora Stanisława Mazura – proboszcza parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Ropczycach oraz panią Magdalenę Birkowską reprezentującą pana Józefa Siwca – dyrektora generalnego Zakładów Magnezytowych „Ropczyce” S.A.  

Niezwykle ważnym i symbolicznym  wydarzeniem Dnia Patrona było posadzenie, w asyście delegacji wszystkich klas, Dębu „Tadeusz" przed budynkiem szkoły. Gest ten był uhonorowaniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas akademii pani dyrektor wręczyła  dyplomy:  Jakubowi Wielgusowi, uczniowi klasy 1B i Michałowi Kobierze, uczniowi klasy 1C, którzy, za szczególne osiągnięcia, zostali wyróżnieni stypendium im. Doroty Szczepanek.

Fundatorem stypendium jest ojciec pani Doroty, profesor doktor habilitowany Kazimierz Szczepanek. Stypendium jest formą docenienia uczniów, a jednocześnie motywacją do osiągania przez nich jak najwyższych wyników w dziedzinie będącej przedmiotem ich zainteresowań.

Ważnym elementem uroczystości był montaż słowno- muzyczny w wykonaniu klas 1D
 i 2A przedstawiający życie i patriotyczną działalność naszego patrona Tadeusza Kościuszki. W ciszy i skupieniu słuchano wzruszających słów o tym niezwykłym człowieku i o znaczeniu wolności w życiu narodu.

Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców odbyła  się prezentacja talentów uczniów klas pierwszych i drugich. Było tanecznie, akrobatycznie, nostalgicznie, komicznie… Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                              Kp 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami