20 czerwca 2022 r.  na zaproszenie Pana Posła Kazimierza Moskala 11 licealistów udało się do Warszawy. Do udziału w wycieczce zostali zaproszeni nasi uczniowie, którzy wyróżnili się w konkursie „Z tęsknoty za Kresami…” oraz najlepsi sportowcy powiatu ropczycko- sędziszowskiego.

Przed wizytą w Sejmie wszyscy udali się do Łazienek Królewskich, aby kontemplować uroki zespołu pałacowo- ogrodowego. Wizyta w Sejmie RP rozpoczęła się od obiadu w Restauracji Sejmowej w towarzystwie Pana Posła. Następnie pod opieką przewodniczki wszyscy udali się do Sali Posiedzeń, aby wysłuchać krótkiego wykładu na temat historii siedziby władzy ustawodawczej.
Nie zabrakło czasu na zwiedzanie innych części budynku, zapoznanie się z ich historią oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć. Wizytowano między innymi Hall Główny oraz Gabinet Wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Kolejnym punktem wycieczki był Pałac Prezydencki, który jest jednym z najpiękniejszych pałaców w Warszawie. Deszczowa pogoda uniemożliwiła natomiast zwiedzanie Starego Miasta.

Wizyta w Sejmie RP była ważnym doświadczeniem dla młodych uczestników wycieczki i ich opiekunów, dlatego Panu Posłowi serdecznie podziękowano za zaproszenie do tego ważnego miejsca.

mt_ignore

mt_ignore