mt_ignore

Kolejna grupa uczniów z naszego Liceum uczestniczyła w projekcie międzynarodowym współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+ Akcja 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół (KA229), który tym razem będzie realizowany na Litwie w szkole średniej Klaipedos Hermano Zudermano gimnazja w terminie 14.05-19.05.2022r.

Jest to już trzecie spotkanie młodzieży w ramach projektu pt. ,,EuropäischeIdentitäten in Vergangenheit, GegenwartundZukunft”/,, Tożsamości europejskie w przeszłości , teraźniejszości i przyszłości”. Dzięki dobrej współpracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców udało nam się w bardzo krótkim czasie zorganizować kolejne spotkanie!

Pierwsza mobilność odbyła się w Niemczech w szkole średniej w Saalfeld (24.10.- 30.10.2019r.) , druga w Koszycach na Słowacji (27-03 – 1.04.2022r.). Miejscem trzeciego spotkania była Kłajpeda na Litwie, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, natomiast czwarte spotkanie odbędzie się w naszej szkole w Ropczycach. W projekcie realizowanym na Litwie wzięły udział: Natalia Curzytek kl. 3D4, Milena Kłak kl. 3D4, Julia Kozińska kl. 3B4, Antonina Laska kl. 3C4 oraz Weronika Magda z klasy 3C4. Uczennice miały możliwość nawiązania nowych przyjaźni, poznania kultury innych krajów oraz szlifowania języka angielskiego i języka niemieckiego, których znajomość będą wykorzystywać w pracy nad projektem. Podczas pobytu w Kłajpedzie uczennice mogły poznać rodziny goszczące oraz rówieśników z Litwy, Słowacji i Niemiec, z którymi będą uczestniczyć w bogatym programie przygotowanym przez koordynatorów projektu z Litwy.

mt_ignore

mt_ignore