Witaj szkoło!!!

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Witaj szkoło!!!

 

 

 

Witaj szkoło!

3 września 2018 roku po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach zabrzmiał dzwonek zwiastujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po mszy świętej w kościele farnym, w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście: pani Teresa Olszewska – wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach i dotychczasowa wicedyrektor Liceum, pan Józef Rojek – przewodniczący Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz pan Marian Darłak - wiceprezes Zakładów Magnezytowych S.A.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Grażyna Baran, która powitała wszystkich zebranych. Uczniom życzyła wytrwałości i spełnienia założonych celów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Wspomniała o realizacji projektu pod nazwą  „Z doświadczeniem w przyszłość", dzięki któremu młodzież ucząca się w Liceum będzie mogła uczęszczać na dodatkowe zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i języków obcych.

Pani dyrektor nawiązała również do wydarzeń, które miały miejsce 1 września 1939 roku. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć ofiar wojny, zaś delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą tamte tragiczne chwile.

W sali gimnastycznej znalazło się również troje tegorocznych absolwentów Liceum. Za szczególne osiągnięcia w nauce oraz sporcie i wysokie wyniki matury tytułem Primus Inter Pares nagrodzeni zostali: Katarzyna Szpara w dziedzinie nauk humanistycznych, Kamil Roman w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych oraz Justyna Róg w dziedzinie sportu. Absolwenci otrzymali pamiątkowe medale i nagrody, które ufundowali: pan Roman Krzystyniak, pan Stanisław Czaja, pan Marian Darłak i pan Antoni Magdoń.

Zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Tuż po nim głos zabrał przedstawiciel pierwszoklasistów oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego – Mateusz Kisiel, który zapewnił, że uczniowie klas pierwszych zawsze mogą liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów.

Pani dyrektor  podziękowała za wzorową pracę nauczycielom: pani Teresie Olszewskiej, pani Danucie Kozak i panu Józefowi Grabosiowi, którzy wraz z końcem ubiegłego roku szkolnego odeszli na emeryturę. Podkreśliła ich zaangażowanie, poświęcenie i olbrzymi wkład w życie Liceum oraz przypomniała wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą.

 Po wystąpieniach zaproszonych gości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Rok szkolny czas zacząć!

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami