Dla Zofii Gawron, uczennicy kl. 2E Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach, finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę” był z pewnością radosnym akcentem na zakończenie 2021r.

Występ, który przygotowała uczennica, został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim.

Ze względu na pandemię tegoroczna edycja odbyła się w całości w formie zdalnej. Wiele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego  odpowiedziało na zaproszenie do udziału w konkursie, gdyż była to dla uczniów możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych, językowych i muzycznych.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Podkarpacki Kurator Oświaty; Burmistrz Głogowa Małopolskiego, Katolickie Radio Via oraz Gazeta Codzienna „Nowiny”.

W ocenie młodych wokalistów obowiązywały następujące kryteria: poprawność językowa wykonywanych utworów, stopień trudności, interpretacja i aranżacja, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, opanowanie tekstu na pamięć oraz zdolności wokalne.

Nasza uczennica Zofia Gawron przygotowała występ w kategorii: szkoła ponadpodstawowa, język niemiecki i zaprezentowała własną interpretację utworu ,,Atemlos durch die Nacht” niemieckiej wokalistki Helene Fischer, co było bardzo dużym wyzwaniem wokalnym i językowym.

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez: Głogowską Fundację Rozwoju Społecznego, Szkołę Językową Promar, Szkołę Muzyczną Yamaha i Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska.

Gratulujemy naszej uczennicy determinacji, talentu i życzymy kolejnych sukcesów!

mt_ignore

mt_ignore