Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najbogatszych w atrakcje miast Polski. 17 grudnia 2021 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach wraz z opiekunami była na jednodniowej wycieczce w tym mieście, zrealizowanej w ramach projektu Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"- "Razem dla Edukacji"- "Rodzina Polonijna" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Swoją przygodę w mieście nazywanym Wenecją Północy rozpoczęliśmy od zwiedzania Hydropolis, centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą, a to wszystko za sprawą interaktywnej wystawy. Technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazywaniu wody z różnych perspektyw. Każda z 7 sal Hydropolis jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Zwiedzanie tego muzeum cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W Strefie Relaksu wsłuchując się w szum fal morskich nabraliśmy sił na zwiedzanie dalszych atrakcji Wrocławia.

Długi Spacer po Ostrowie Tumskim odkrywał wiele wyjątkowych miejsc. Wędrując po uliczkach pełnych urokliwych zakątków, podziwialiśmy zabytki architektury sakralnej i świeckiej, kościoły z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela na czele. Uważa się ją za pierwszą w pełni gotycką świątynię w Polsce. Jest perełką architektoniczną pełną kunsztownych zdobień, dlatego wywarła niemałe wrażenie na zwiedzających. Poza kościołami i budynkami parafialnymi odkrywaliśmy wiele klimatycznych zaułków, rzeźb, wrocławskich krasnali oraz most zakochanych z tysiącami kłódek.

Kolorowe kamieniczki wokół Rynku to wizytówka miasta, a oświetlone świątecznymi iluminacjami Jarmarku Bożonarodzeniowego stanowią dodatkową atrakcję.

Będąc we Wrocławiu, nie można pominąć Panoramy Racławickiej, by poczuć się jak na polu bitwy. Panoramiczny obraz dzięki specjalnie zastosowanej perspektywie, oświetleniu i pierwszoplanowych eksponatów przenosi widza wprost w historię dzieła. Dla koneserów sztuki jest to obowiązkowy punkt wycieczki.

Jeden dzień we Wrocławiu to zdecydowanie za krótko, żeby poznać miasto, ale na pewno zachęci do ponownego przyjazdu.

mt_ignore

mt_ignore