29 listopada 2021 r. na zaproszenie Pana Posła Kazimierza Moskala wzięliśmy udział w wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedziliśmy siedzibę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pałac Prezydencki.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Parku Łazienkowskim, który jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych, naukowych, rozrywkowych i sportowych. Dla nas było to miejsce gdzie mogliśmy się zrelaksować po długiej podróży. Podczas spaceru zatrzymywaliśmy się przy pomnikach Cypriana Kamila Norwida, Józefa Piłsudskiego i Fryderyka Szopena.

Planowe zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się o godzinie 11.00 po skomplikowanych procedurach bezpieczeństwa. Pan Poseł Kazimierz Moskal towarzyszył nam podczas zwiedzania i wraz z przewodnikiem opowiadał o pracy parlamentarzysty i reprezentacyjnych miejscach. Po obejrzeniu makiety kompleksu Sejmu i Senatu przeszliśmy do najbardziej znanej sali w polskiej polityce - Sali Posiedzeń Sejmu, którą wszyscy znają z telewizyjnych relacji. W Hallu Głównym obejrzeliśmy pamiątkowe tablice ku czci posłów poległych w czasie II wojny światowej i tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej w 2010 r.

Kolejnym, ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości Prezydent Andrzej Duda i Prezydentowa Agata Kornhauser - Duda. Zostały nam udostępnione do zwiedzania pomieszczenia, gdzie odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem pary prezydenckiej oraz prezydenckich ministrów - m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała, Sala Niebieska i Sala Chorągwiana z replikami historycznych chorągwi polskich.

Wizyty w Sejmie RP i Pałacu Prezydenckim były ważnym doświadczeniem. Uczestnicy wycieczki i cała społeczność szkoły serdecznie dziękuje Panu Posłowi Kazimierzowi Moskalowi za zaproszenie i możliwość poznania funkcjonowania parlamentu polskiego.

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore