W dniach 24-26 listopada licealiści z Ropczyc byli na wycieczce w Warszawie. W ramach projektu "Poznaj Polskę" zwiedzali stolicę. Razem z przewodnikiem spacerowali po ulicach Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat i podziwiali zabytki kultury i sztuki, zatrzymywali się w ważnych historycznie miejscach.  Zachwyt wzbudziła Starówka z wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. Ważnym miejscem na trasie wycieczki pierwszego dnia był Zamek Królewski, dawna siedziba królów polskich. Oprócz apartamentów młodzież mogła podziwiać również obrazy min. Jana Matejki. Była to wyjątkowa uczta dla wszystkich wycieczkowiczów.

Drugi dzień wycieczki to niesamowita lekcja historii, którą rozpoczęliśmy od zwiedzania ocalałych fragmentów murów getta. Kolejne, ważne miejsce, to Muzeum Powstania Warszawskiego, które pomaga zrozumieć historię. Znajdujące się tam zbiory przedstawiają walkę i codzienność powstania. Nowoczesne techniki pozwalają w inspirujący sposób opowiadać o tych dramatycznych wydarzeniach, a film "Miasto Ruin" przedstawia z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę Polski.

Kolejnym ważnym miejscem jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin przywracające pamięć o historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego od średniowiecza po czasy współczesne.

Zmęczeni długim zwiedzaniem mogliśmy się zrelaksować spacerując po ogrodach w Wilanowie, które o tej porze roku są oświetlone tysiącami  lampek migoczącymi w takt muzyki. Wszyscy mogli poczuć się jak w zaczarowanym świecie baśni.

Trzeci dzień wycieczki to przede wszystkim eksperymentowanie w Centrum nauki Kopernik. To miejsce, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i połączy zabawę z nauką.

Po trzech intensywnie spędzonych dniach wszyscy wrócili do domów pełni wrażeń i ciekawych wspomnień.

Wycieczka dofinansowana z programu "Poznaj Polskę".

 

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore