„Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd"                                                           

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość, stała się wolnym państwem.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach postanowili wykorzystać wszystkie możliwe formy, by uhonorować pamięć o ukochanej ojczyźnie.

W przeddzień święta państwowego cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w patriotycznej akademii przygotowanej przez klasę 2E z wychowawczynią panią Sabiną Marchlik. Uczniowie przypomnieli nam trudną drogę Polaków do wolności. Wszyscy wsłuchiwaliśmy się w poezję oraz piękne pieśni patriotyczne śpiewane przez szkolny chór. Występ zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Nasza szkoła uczciła również 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę biegiem sztafetowym wokół ropczyckiego rynku na dystansie 400 metrów. Bieg zorganizowany przez władze miasta Ropczyce 11 listopada zakończył się sukcesem dla ropczyckiego ogólniaka. Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce.

Pamięć o ważnych wydarzeniach nie gaśnie w sercach naszych uczniów i odzyskanie niepodległości przez Polskę świętują na wiele różnych sposobów.

mt_ignore  mt_ignore