Po sprawdzeniu statystyk ropczycki ogólniak świętuje wyniki matury. W porównaniu z wynikami w powiecie, województwie i kraju okazuje się, że  jesteśmy lepsi w aż 12 przedmiotach! 

Przedmioty, z których średnia przewyższa krajową to: biologia, chemia, filozofia, geografia, historia, informatyka, język angielski (poziom podstawowych), język polski (poziom podstawowy), matematyka (poziom podstawowy), matematyka (poziom rozszerzony), wiedza o społeczeństwie.

THE BEST OF MATURA 2021 

Z egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym nasi uczniowie uzyskali o 30% wyższą średnią niż w kraju i o 35 % wyższą niż w powiecie.

Średnia wyników z matematyki na poziomie podstawowym wynosi 73%, zaś matematyka rozszerzona to wynik aż o 48% wyższy od średniej krajowej!!!!  

Ponad połowa zdających egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym uzyskała wynik co najmniej 90%, zaś z egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym 32% uczniów uzyskało wynik 90%.  

Na egzaminie maturalnym z historii uczniowie osiągnęli średni wynik o 72% wyższy niż średni wynik w powiecie.

Znacząco wyżej niż średnia krajowa uczniowie w naszej szkole zdali egzaminy z przedmiotów: geografia, język niemiecki i wiedza o społeczeństwie.

MATURA EGZAMIN Z DOJRZAŁOŚCI I DOROSŁOŚCI.

Na okres zdalnego nauczania przypadła większa część roku szkolnego, co mogło utrudnić uczniom naukę, jednak determinacja i dojrzałe podejście do zdobywania wiedzy naszych Absolwentów okazały się zaprocentować na maturze. Ta fenomenalna młodzież zasługuje na gromkie brawa i podziw, ich efekty pracy są bowiem dowodem na to, że nawet najtrudniejsze chwile w czasie osamotnienia, izolacji można przekuć w sukces!

Brawa i gratulacje!