26 maja 2021r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w międzynarodowych konkursach dla uczniów szkół polskich i polonijnych współpracujących ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

W konkursie „Wielcy Polacy na Kresach” wzięło udział ponad 120 uczniów szkół z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o Polakach żyjących i działających na Kresach oraz rozwijanie aktywności i kreatywności młodzieży.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach wzięli udział we współzawodnictwie i osiągnęli międzynarodowy sukces.

Patrycja Boś z klasy 2A zajęła 1. miejsce w kategorii multimedialnej. Wykonała prezentację o Władysławie Syrokomli – zapomnianym poecie romantyzmu.

Maciej Łętek z klasy 2D zrealizował dwa filmy i zajął: 1. miejsce za film "MAŁE OJCZYZNY – NASZA TOŻSAMOŚĆ" - film o Józefie Mehofferze oraz 3. miejsce za film o nestorze polskiej fotografii Janie Bułhaku - „WIELCY POLACY NA KRESACH”-

Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

 

mt_ignore