fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i artystycznych

Rok szkolny 2016/2017

 

Powiatowy Konkurs Kreatywnego Pisania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Karol Feret                   kl. 1d          2 miejsce

 

Ogólnopolski Konkurs Weltsprachen Abitur 2016/ 2017

kategoria klas I

1.Emilia Szpara                 kl. 1a              93,3%                  (28/30 pkt)

2.Mateusz Zięba                kl. 1c              80%                     ( 24/30 pkt)

3.Aleksandra Kukla         kl.1b               76,7%                  ( 23/30pkt )

kategoria klas II

1.Oliwia Guzek                  kl. 2a            80%                     (24/30 pkt )

2.Katarzyna Szpara          kl. 2a            76,7 %                  ( 23/30 pkt )

3.Amelia Wielis                 kl. 2a           63,3%                   (19/30 pkt )

kategoria klas III

1.Klaudia Szewc                 kl. 3a           86,7%                   ( 26/30 pkt )

2.Weronika Marciniec     kl. 3a           76,7%                   ( 23/30 pkt )

3. Aleksandra Kujda         kl. 3c            70%                      (21/30 pkt )

4. Rafał Guzik                     kl. 3a            70%                     ( 21/30 pkt )

 

Ogólnopolski konkurs Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus: 

Emilia Szpara                    kl. 1a           92 pkt/100           laureat II stopnia

Marcelina Ziajor              kl. 1a           75 pkt/100           uczestnik

Katarzyna Szpara             kl. 2a           68 pkt/100          uczestnik

Kamil Roman                    kl. 2d           68 pkt/100          uczestnik

Patryk Ciołkosz                 kl. 2a           64 pkt/100           uczestnik

 

Archimedes Matematyka-Plus

tytuł laureata drugiego stopnia otrzymali:

Kamil Roman                    kl. 2d

Jadwiga Bizoń                  kl. 2d

Laureatką czwartego stopnia została:

Joanna Ochał                   kl. 2b

Laureatką piątego stopnia została:

Justyna Cabaj                    kl. 2c

 

Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny”

Wyróżnienie otrzymali:

Jadwiga Bizoń            kl.2d

Kamil Roman             kl. 2d

Konrad Kalita             kl. 2d

Hubert Adamus          kl. 3d

Dominik Kołodziej    kl. 3d

 

Finał  XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji                     

Jadwiga Bizoń            kl.2d               wyróżnienie

 

XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

kategoria piosenka angielska

1 miejsce:

Barbara Cichoń                  kl. 2c

Martyna Gąsior                  kl. 2b

Wiktoria Cichoń                kl. 3c 

1 miejsce  ex aequo:

Marietta Piecuch                kl. 2e

kategoria piosenka niemiecka:

1 miejsce:

Marcelina Bełzo                 kl. 3b

Klaudia Szewc                    kl. 3a

 

Do finału ogólnopolskiego konkursu matematycznego „ O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” zakwalifikowała się:

Marcelina Bełzo        kl. 3b

 

Do finału XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji zakwalifikowali się:

Kamil Roman           kl. 2d

Jadwiga Bizoń          kl. 2d

 

Do finału Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl organizowanego przez  XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie zakwalifikował się:

Jakub Róg              kl. 3d

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  „Turbolandeskunde-  die Schweiz” „Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

W etapie regionalnym 4 miejsce zajął zespół w składzie:

Joanna Ochał                                kl. 2b

Karolina Ptaszek                          kl.  2b

Jakub Idzior                                  kl. 2b

 

XVII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji

kategoria klas pierwszych:

Róża Marciniec                      kl. 1d            1 miejsce

Michał   Sieroń                      kl. 1d            2 miejsce

Mateusz  Marciniec              kl. 1d            3 miejsce

Monika Sąsiadek                  kl. 1c            4 miejsce

 

kategoria klas drugich:

Jadwiga Bizoń                       kl. 2d              1 miejsce

Kamil Roman                        kl. 2d              2 miejsce                  

Renata Świętoń                       kl. 2d              3 miejsce

Kinga Kisiel                           kl. 2c              4 miejsce                    

Justyna Cabaj                        kl. 2c              wyróżnienie     

 

66 Olimpiada Fizyczna

Uczeń klasy III d Patryk Świętoń zakwalifikował się do II etapu 66 Olimpiady Fizycznej.

 

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:

Patrycja Stachowicz           kl. 2c

Justyna Cabaj                      kl. 2c

Dominika Rojek                  kl. 2c

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Bełzo Marcelina        kl. 3b           18 miejsce w województwie

Karol Feret                  kl. 1d            21 miejsce w województwie

Oliwia Guzek              kl. 2a           23 miejsce w województwie

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

Emilia Szpara            kl. 1a            2 miejsce w województwie

Mateusz Zięba           kl. 1c             7 miejsce w województwie

Marcelina Ziajor       kl.1a             9 miejsce w województwie

Aleksandra Kujda     kl.3c             10 miejsce w województwie

Aleksandra Kukla     kl. 1b            13 miejsce w województwie

Katarzyna Kisiel        kl. 1c             14 miejsce w województwie

Amelia Wieli               kl. 2a            17 miejsce w województwie

Patryk Ciołkosz          kl. 2a            19 miejsce w województwie

Natalia Żyłka              kl.1c              27 miejsce w województwie

 

68. Olimpiada Matematyczna

Do zawodów stopnia drugiego zakwalifikował się Kamil Roman z klasy 2d

 

XVI Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

Kamil Roman              kl.2d                1 miejsce

 

Do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu matematyka zakwalifikowali się:

Jadwiga Bizoń         kl. 2d

Kinga Kisiel              kl. 2c

Kamil Roman           kl. 2d

Marcelina Bełzo       kl. 3b

Jakub Róg                  kl. 3d

 

Olimpiada Wiedzy Archimedes Biologia Plus

Justyna Cabaj                    kl.2c             laureat IV stopnia

Róża Zagórska                  kl. 2c            laureat V stopnia

 

Olimpiada Fizyczna

 Patryk Świętoń                 kl. Kl. 3d       kwalifikacje do II etapu

 

Finał XXXII Konkursu Matematycznego  im. prof. Jana Marszała

Kamil Roman                          kl.2d                3 miejsce

Jadwiga Elżbieta Bizoń     kl. 2d           uczestnik finału

Jakub Róg                                  kl. 3d           uczestnik finału

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  „Turbolandeskunde-  die Schweiz” „Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

Do etapu regionalnego zakwalifikował się zespół w składzie:

Joanna Ochał                       kl. 2b

Karolina Ptaszek                kl. 2b

Jakub Idzior                         kl. 2b

 

XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się:

Aleksandra Kukla                kl. 2b            1 miejsce

Mateusz Marciniec              kl. 1d            2 miejsce

Michał  Worek                      kl. 1d            3 miejsce

Klaudia Szewc                      kl. 3a            3 miejsce

 

XIV Powiatowy Konkurs „ Zostań Mistrzem Ortografii”

Kategoria język angielski:

 1 miejsce        Marcelina Bełzo     kl.3b

Kategoria język niemiecki:

 1 miejsce      Marcelina Bełzo       kl.3b

 3 miejsce     Weronika Marciniec   kl.3a

Kategoria język polski:

 3 miejsce         Wiktoria Cichoń    kl.3c

 

Powiatowy etap XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała 

kategoria klas I

Seweryn Bełch         kl. 1d           1 miejsce

Karol Feret               kl. 1d           1 miejsce

kategoria klas II

Kamil Roman          kl. 2d           1 miejsce

Jadwiga Bizoń        kl. 2d           1 miejsce

Renata Świętoń      kl. 2d           3 miejsce

Justyna Cabaj         kl. 2c            wyróżnienie

kategoria klas III

Jakub Róg                kl. 3d           1 miejsce  

Marcelina Bełzo     kl. 3b           2 miejsce 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

I miejsce w kraju oraz nagroda ekspertów za realizację projektu społecznego Ropczyce – Kultura ’’ON’’

Agata Kujda                   kl. 2b

Zuzanna Maroń               kl. 2b

Dominika Mikos              kl. 2b

Marcelina Bełzo              kl. 2b

Marcin Ziobro                 kl. 2d

Piotr Świder                   kl. 2d

Karolina Kobos               kl. 1e

Laura Janowska              kl. 1e

Anna Pszeniczna             kl. 1e

Ewa Gajewska                kl. 1c

Kamila Kozłowska           kl. 1c

Kinga Ziajor                   kl. 2a

Sylwia Kania                  kl.1a

Katarzyna Szpara            kl. 1a

Sylwia Traciak                kl. 1a

Paulina Andreasik           kl. 1a

Wiktoria Cichoń              kl. 2c

Kinga Gurz                     kl. 2c

Anna Duliban                  kl. 2c

Ewa Majka                     kl. 2c

Szymon Świętoń             kl. 3b

Ogólnopolski  Konkurs Języka Angielskiego English ACE

Mariola Szpara        kl. 3b  2 miejsce w województwie       9 miejsce w kraju

Magdalena Rząsa     kl. 3b  3 miejsce w województwie     22 miejsce w kraju

Kinga Górz              kl. 2c  3 miejsce w województwie     37 miejsce w kraju

Szymon Świętoń      kl. 3b  5 miejsce w województwie     30  miejsce w kraju

  

Kamil Roman zakwalifikował się na Szósty Kongres Młodych Matematyków Polskich organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej  oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk.

  

VI Powiatowy Konkurs Translatorski

kat. Język angielski

Magdalena Rząsa- kl. 3b -1 miejsce

kat. Język niemiecki

Marcelina Bełzo- kl. 2b - 2 miejsce

Finał Podkarpackiego Konkursu Matematycznego

Kamil Roman – kl. 1d – wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Karol Smolak- kl.3d- wynik bardzo dobry

Dominik Szkutak- kl. 3b- wyróżnienie

Kamil Roman- kl. 1d- wyróżnienie

Renata Świętoń- kl.1d- wyróżnienie

Jadwiga Bizon- kl. 1b- wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ Alchemik”

Aleksandra Kujda- kl. 2c - wynik bardzo dobry

Patrycja Ciebień- kl. 2c - wyróżnienie

Wioletta Darłak – kl.2c - wyróżnienie

  

II etap ogólnopolskiego konkursu  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

3 miejsce- Rafał  Guzik, Natalia Ochalik, Weronika Marciniec- kl. 2a

        

VI Turniej Gwiaździstej Eskadry

Justyna Cabaj- kl. 1c – 3 miejsce

 

XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

II miejsce w kategorii piosenka rosyjska zajęły:

Barbara Cichoń- ucz.-kl.1b

Wiktoria Cichoń- ucz. kl. 2c

 Anna Duliban- ucz. kl. 2c

  III miejsce w kategorii piosenka niemiecka zajął zespół w składzie:

 Agata Kujda- ucz. kl. 2b

 Marcelina Bełzo- ucz. kl. 2b

 Antonina Gwiżdż- ucz. kl. 3e

 Marcin Ziobro- ucz. kl. 2d

Kamil Roman – ucz. kl. 1d

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH Kraków –etap  centralny

Rafał Bieszczad –ucz. klasy 3d-laureat I stopnia z przedmiotu fizyka

                                             -laureat III stopnia z przedmiotu matematyka

Karol Smolak – ucz. klasy 3d - laureat III stopnia z przedmiotu matematyka

 

XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK- eliminacje wojewódzkie

III miejsce

Skład drużyny:

Kinga Kisiel-  kl. 1c

Kamil Roman- kl. 1d

Marcin Ziobro- kl. 2d

 

POLSKO-UKRAIŃKI KONKURS FIZYCZNY LWIĄTKO 2016

 Rafał Bieszczaducz. klasy 3d uzyskał tytuł taon

  

Ogólnopolski konkurs  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Etap szkolny

1 miejsce-  Rafał  Guzik, Natalia Ochalik, Weronika Marciniec- kl. 2a

2 miejsce – Kamil Roman – kl. 1d,Aleksandra Kujda, Kinga Górz - kl. 2c,

3 miejsce- Justyna Kałuża, Ewelina Pawlus, Gabriela Hagdej- kl. 3a

 

Powiatowy etap   XV   Podkarpackiego  Konkursu  Matematycznego im. Franciszka Leji

  kat. klas I

 Roman Kamil – kl. 1d         1 miejsce

 Jadwiga Bizon- kl. 1b         1 miejsce

 Renata Świętoń- kl. 1d       2 miejsce

 Kinga Kisiel- kl. 1c            3 miejsce

 kat. klas II

Katarzyna Strzyż- kl. 2b     1 miejsce

Wioletta Darłak- kl. 2c       1 miejsce

Dominik Kołodziej-kl. 2d    2 miejsce

 Marcin Chełpa- kl.2d         2 miejsce

 Klaudia Lis- kl. 2c            3 miejsce

Marcelina Bełzo- kl. 2b      3 miejsce

 

 

Do trzeciego etapu IX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH Kraków zakwalifikowali się:

 w kategorii matematyka:

 Rafał Bieszczad     kl. III d

 Karol Smolak        kl. III d

w kategorii fizyka:

 Rafał Bieszczad     kl. III d

 

W Ogólnopolskim Konkursie English High Flier uczniowie naszej Szkoły zajęli:

Szymon Świętoń- kl. 3b      3 miejsce w województwie  7 w kraju

Magdalena Rząsa- kl. 3b     5 miejsce w województwie  16 w kraju

Mariola Szpara- kl. 3b        6 miejsce w województwie  26 w kraju

Dominik Szkutak- kl. 3b     12 miejsce w województwie

Marcelina Bełzo- kl. 2b       13 miejsce w województwie

 

Karol Smolak, uczeń klasy 3d, zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia  67 Olimpiady Matematycznej.

 

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND_2015 na 378 uczestników z województwa podkarpackiego uczniowie naszej Szkoły zajęli:

Kamil Roman- kl.1d          8 miejsce w województwie

Paulina Andreasik- kl.1a    12 miejsce w województwie

Weronika Marciniec- kl.2a 13 miejsce w województwie

Róża Zagórska- kl.1c        13 miejsce w województwie

Aleksandra Kujda- kl.2c    13 miejsce w województwie

Katarzyna Szpara- kl.1a    15 miejsce w województwie

Patryk Ciołkosz- kl.1a       20 miejsce w województwie

Marcelina Bełzo- kl.2b      23 miejsce w województwie

Klaudia Szewc- kl.2a        28 miejsce w województwie

 

Karol Smolak,  uczeń klasy 3d, został zakwalifikowany na warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędą się w dniach 24-29 stycznia 2016 roku w Warszawie.

 

Szkolny konkurs profilaktyczny

kategorie:

- na najlepszą prezentację multimedialną

       zwycięzcy: Wioletta Rymut, Wioletta Darłak uczennice klasy 2c

 - na najlepszą pracę plastyczną

       zwycięstwo - Klaudia Szewc, uczennica klasy 2a.

 

Rafał Bieszczad- uczeń klasy 3d zakwalifikował się do  II etapu LXV Olimpiady Fizycznej.

 

XV Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

Karol Smolak, uczeń klasy 3d, 1 miejsce

Kamil Roman, uczeń klasy 1d, 3 miejsce 

 

Karol Smolak, uczeń klasy 3d, otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów  w roku szkolnym 2015/2016 r. za osiągnięcia  w olimpiadach  i konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Do udziału w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się uczniowie klasy 3a: Michał Jabczuga i Damian Pacanowski.

 

Do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się Karol Smolak, uczeń klasy III d .

 

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się:

Kinga Bereś- kl. 1b

Klaudia Szewc- kl. 2a

 

Do finału XXXI Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała zakwalifikowali się:

Kamil Roman, Marcelina Bełzo, Karol Smolak, Rafał Bieszczad, Ksawery Czapor, Szymon Świętoń.

 

Powiatowy etap XXXI  Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała

Kategoria klas pierwszych:

1 miejsce         Kamil Roman          kl. 2d

2 miejsce         Kinga Kisiel            kl. 1c

                      Renata Świętoń       kl. 1d

3 miejsce         Jadwiga Bizoń         kl. I b

Kategoria klas drugich:

1 miejsce         Marcelina Bełzo      kl. 2a

wyróżnienie:

                      Edyta Antosz          kl. 2d

Kategoria klas trzecich:

1 miejsce         Karol Smolak         kl. 3d

2 miejsce         Rafał Bieszczad      kl. 3d

3 miejsce         Ksawery Czapor     kl. 3b

wyróżnienie:

                      Szymon Świętoń    kl. 3b

                      Kamil Paśko          kl. 3d

 

XIII Powiatowy Konkurs „ Zostań Mistrzem Ortografii”

 Kategoria język polski:

1 miejsce         Wiktoria Cichoń    kl. 2c

  Kategoria język angielski:

 1 miejsce        Karol Smolak        kl. 3d

 2 miejsce         Magdalena Rząsa  kl.3b

 Kategoria język niemiecki:

 3  miejsce        Marcelina Bełzo    kl. 2b

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bezpieczne wakacje

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami